Perten Instruments AB | İsveç

Şirket, 1962 yılında Harald Perten tarafından kurulmuştur. Tahıl, un, gıda ve yem kalite kontrolü konusunda uzman olan firma bu sektörler için ICC ve AAC standartlarına sahip geniş analitik ekipman yelpazesi sunmaktadır.

Perten Instruments Düşme Sayısı metodunu ve Glutomatic metodunun patent sahibidir. Günümüzde Ar-Ge'ye ciddi yatırımlar yapmaya devam etmektedir. 1980'lerin başından beri NIR ile çalışan firma günümüzde en modern ve teknolojik NIR cihazlarını sunmaktadır. Newport Scientific'in 2007'de satın alınması sayesinde ürün yelpazesi, reolojik test ve hamur karakterizasyonu için kullanılan cihazları da kapsayacak şekilde genişlemiştir. Aralık 2014'te Perten, PerkinElmer Inc tarafından satın alınarak Perkin Elmer şirketler grubuna dahil olmuştur.

Perten ve PerkinElmer ofisleri ve distribütörleri dünya çapında olup, toplamda 100'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Perten Instruments Group'un merkezi Stockholm, İsveç'dedir ve ABD, Çin, Almanya, Fransa, İtalya, Avustralya, İspanya, Türkiye ve Tayland'da yerel ofisleri bulunmaktadır.

Firmamızın ürün katoloğunda yer alan cihazlardan bazılarını inceleyebilirsiniz

TEKLİF FORMU

TOP