Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

SAMPLE CLEANER AUTOMAT

 Yabancı Madde, Zayıf ve Doygun Tohum Sınıflandırılması

 
OTOMATİK HUBUAT TEMİZLEYİCİ - SAMPLE CLEANER AUTOMAT
  • Tam otomatik hububat temizleme ve ağırlık ölçümü
  • Her tür tohum için uygundur
  • Barkod tarayıcı
  • Dokunmatik ekran monitör
  • Ölçüm sonuçlarını hafızada saklama
  • Buğday, arpa, mısır, ayçiçeği ve diğer yağlı tohumlar ile hayvan yemlerinin sınıflandırılması ve temizlenmesi için kullanılır.
Uygulama
 
Numune temizleyicinin sonuçları, bir numunenin hafif, zayıf tohumların ve yabancı madde(dockage) miktarlarını belirleyebileceği şekilde standart bir hububat temzileme cihazına karşılık gelmektedir. Bir partinin niteliği alımda doğrudan sınıflandırılabilir.
Önceden ayarlama süresince, numunenin kılçıkları ayrıştırılmaktadır. Hafif yabancı maddeler şeffaf bir torba içerisine siklon vasıtasıyla üflenmektedir. Numune, yabancı maddenin uzaklaştırıldığı kum ve üst elekten geçmektedir. Temizlenen numune daha sonra sınıflandırma eleğinden geçmekte olup, boyuta göre sınıflandırılmaktadır. Birincil tahıl kısmı sağ tepsiye, ikincil tahıl kısmı (hafif ve zayıf tahıllar) ise sol tepsiye toplanmaktadır.

İşlem
 
Temizlemeyi istediğiniz ürün için ilgili elekleri monte edin. Kılçık sökücü taban kanadını kapatıp; besleme oranını, aspirasyon kuvvetini ve kılçık söküm süresini ayarlayın. Yaklaşık 1 kg’lık numuneyi ekleyip, ürün barkodunu taratın. Cihaz, numunenin ağırlığını ölçer ve tam otomatik olarak temizleme işlemini başlatır. Temizlenmiş ve sınıflandırılmış numune kısımları uygun olan iki tepsiye toplanır ve burada ağırlıkları ölçülür. Yazılım, belirlenen ağırlıkları ve karşılık gelen yüzdeleri anında ekranda gösterir.
Ağırlığı ölçülmüş numuneler yaklaşık 180 litrelik bir hacme sahip büyük bir toplama kutusuna düşer ve bu da 100 numunenin ölçümüne olanak sağlar.  Ayrıca opsiyonel olarak, numunelerin otomatik ayrılması için bir taşıma sistemi mevcuttur.
1 kg’lık numune için tüm işlem yaklaşık 1.30 dakika sürmektedir.
 
 
Esneklik
 
Hububat temizleyicisi doğrudan otomatın üzerindeki çekmeceye yerleştirilmiştir ve bu sayede bu çekmece çekilerek hububat temizleme cihazı kolaylıkla temizlenebilmektedir. Temizleme işleminden sonra cihaza ince ayar yapılmasına gerek duyulmaz. Temizlik işlemi manuel olarak da uygulanabilir. Bu amaçla, sürekli işlem için geçiş tepsileri sökülüp standart tepsilerle değiştirilir.
 
 
Teknik Bilgiler
Elektrik kaynağı       230 V, 50 Hz, 0,40 kW
Ebatları                     yaklaşık 800x800x1800 mm
Ağırlık                       yaklaşık 60 kg (numune temizleyici olmaksızın)
 
 
Sample Cleaner Automat
Sample Cleaner Automat
Sample Cleaner Automat
Sample Cleaner Automat
Haber & Duyurular