Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Sample Cleaner SLN3

Tohum Temizleme ve Boyutlandırma 

• Tam otomatik hububat temizleme cihazı

• Aspirasyon ve kılçık söküm işlemi

• Her türden tarımsal hububat ve mahsüller için

• Hızlı elek değişimi, Bakım gerektirmez ve Kısmen sessiz işlem

• Buğday, arpa, mısır, ayçiçeği ve diğer yağlı tohumlar ile hayvan yemlerinin sınıflandırılması ve temizlenmesi için kullanılır.

Hububat Alımında Standart Makine

Kullanım 

Numune temizleyici, kılçık söküm ve aspirasyon ile donatılmış bir eleme makinesidir. Çok amaçlı olup, kolza tohumu gibi yağlı tohumlardan, mısır ve fasulyelere dek değişen geniş bir ürün aralığı için kullanılabilir.

Temizleme işlemi makineye uygun olup, işletme içerisine hammadde alımlarının doğru sınıflandırılmasına imkân sağlamaktadır. (örn. Saman, kum, toz, küçük hububat, iyi kalite)

Numuneyi temel alan seçim, kaliteli tohumların kabul edilmesini veya alternatif olarak belirtilen standartları karşılamayan hammaddelerin reddedilmesine olanak sağlamaktadır.

İşleyiş

Kılçık söküm taban kanadı kapalı olup, önceden ağırlığı ölçülmüş hububat numunesi kılçık sökücüye beslenir. Kapak kapatılıp, makine çalıştırılır. 20- 60 saniye sonra (ayarlanabilir) kılçık sökücü, numuneyi eleğe boşaltır. Hafif atık; siklona hava yardımıyla kaldırılıp, plastik torba içerisine aktarılır. Kaliteli hububat üst elekten geçmekte olup, büyük yabancı maddeler diğer tarafa taşınır. Kaliteli hububat ikinci eleğe taşınır ve kum ile küçük tohumlar elekten geçirilir. Kaliteli hububat, daha sonra alt sınıflandırma eleğine geri döndürülür. Birincil malzeme sağ taraftaki tepsiye, küçük ebatlı hububat sol taraftaki tepsiye beslenir. Aspirasyon sistemi vasıtasıyla ayrıştırılmamış olan kum, küçük tohumlar ve hafif malzeme numune temizleyicisinin sol tarafındaki tepsiye beslenir.

İşlem

Temizlemeyi istediğiniz ürünler/tohumlar için karşılık gelen elekleri monte edin. Kılçık sökücü taban kanadını kapatın. Kapağı açıp numuneyi doldurun (yaklaşık 1 kg). Besleme oranını, aspirasyon kuvvetini ve kılçık söküm süresini ayarlayın. Makineyi çalıştırıp tüm numune makineden geçinceye dek bekleyin.

Opsiyonel bir terazi ile yüzde kısımları, temizlik sonrası doğrudan belirlenebilir. Konteynerların darası alınır. Eleklerin değişimi sabitleme yayları vasıtasıyla herhangi bir araç olmaksızın hızla gerçekleştirilebilir. 

Aksesuarlar (opsiyonel)


Örnek mahsülden safkan tohumun ayrıştırılması için kullanılan temizleyiciyi etkinleştirmek için geniş bir besleme haznesi kullanılabilir. Sürekli temizleme için, yüzde hesaplamalı elektronik tartılar ve elek plaklarının yanı sıra genişleme gözü, tepsiler ve çuval tutucusu mevcuttur.

Teknik Bilgiler

Standart aksesuarlar normal ağırlığa sahip 5 plastik tepsi, 2 metre kablo ve 3 elekten meydana gelmektedir.

Elektrik kaynağı     230 V/ 50 Hz

Performans             0,37 kW

Ebatlar                     yaklaşık 970x580x680 mm

Ağırlık                      yaklaşık 85 kg

 
Sample Cleaner SLN3
Sample Cleaner SLN3
Sample Cleaner SLN3
Haber & Duyurular