Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Inframatic 8800 NIR Tahıl Analiz Cihazı

Tahıl ve yağlı tohumlarda protein, rutubet ve yağ tespitini yapan yeni nesil bir portatif NIR cihazıdır.

 

Tarla şartlarına uygun tasarlanmış, bu sağlam ölçer tahıllarda rutubet, protein ve yağ ölçmek için idealdir. Otomatik kapak cihazı ışıktan, böcek ve parazitlerinden koruyarak yıllar boyunca güvenilir kullanımı sağlamaktadır. 

Portatif – IM 8800, küçük, elle taşınabilecek kadar hafif ve 12V'luk adaptör veya bataryasıyla (2 saate kadar) tarlada, kamyon üstünde, silo ve depoda siz nerede ihtiyaç duyarsaniz oradadır. Opsiyonel olan taşıma çantası IM 8800'ü darbelere karşı korur ve çalışma alanlarında taşıma kolaylığı sağlar. Bunun yanı sıra taşıma çantası, cihazın hasat sonrası uzun süreli kullanılmadığında korunması için de idealdir.

GPS – IM 8800, çalışma alanınızın protein haritasını çıkarabilmeniz için bir GPS sistemiyle donatılmıştır. Bu sayede hasat zamanı ve kalite sınıflandırması ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Protein haritalarının oluşturulması sayesinde tarla sahipleri, daha kaliteli taneleri tohumluk ayırarak ekstra kar elde edebilirler. Coğrafi yapı, gübreleme ve toprak kayması gibi etkenler aynı alan içerisinde farklı protein içerikleri görülmesine sebep olurlar. IM 8800, üretmekte olduğunuz üründen en doğru sonuçları almanıza olanak sağlar

Buğdayda rutubet analizi opsiyonel Rutubet modülünü kullanarak tahıl tüccarlarına Düşme Sayısını analizi yaparken doğru bir rutubet değeri kullanmalarını sağlamaktadır. Böylece Düşme Sayısı analiz sonucu daha güvenilir hale gelmektedir. 

Tarlada ölçüm

IM 8800 cihazının en güçlü yanı portatif olması ve istenen amaca göre kullanılabilmesidir. İster hasatta, ister kamyonda nerede test yapacaksanız cihazı oraya götürmeniz yeterli. En uygun hasat zamanıı belirlemek için tarlada dolaştırılabilecek yapıya sahip, küçük bir cihazdır. 2 saatlik batarya ömrü ve GPS özelliği sayesinde protein haritaları oluşturmanıza yardımcı olur.

Teslimat öncesi kalite kontrol

Doğru ürünü doğru fiyata satmak gerekir. Ürünü kamyona yüklemeden veya depoya koymadan test ederek her alıcıya amacına uygun ürün gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede en kaliteli ürününüzü ona en iyi fiyatı veren alıcıya satmış olursunuz.

Teknik özellikleri

Ürünler: Tahıl ve yağlı tohumlar

Parametreler: Nem, protein, gluten, yağ ve daha fazlası

Analiz süresi: 90 saniye

Numune hacmi: 400 ml

Örnekleme: Numune başına 10'a kadar

Analiz prensibi: Diode-array dedektörü, geçirgenlik

Dalga boyu aralığı: 850-1050nm

Boyut (E x Y x B): 349 x 265 x 274 mm

Ağırlık: 7kg

Bağlantı: 4 x USB-A ports, 1 x Ethernet port (RJ45)

Koruma: Toz ve neme karşı korumalı

Batarya ömrü: 2 saat

Konumlama: GPS modülü, USB portu ile bağlantılı

Uygun çalışma ortam sıcaklığı: 5-45 °C

 

 
IM 8800 Taşıma Çantalı
IM 8800 taşınabilir
Haber & Duyurular