Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Değişken Numune Bölücü VARIO 2H

Vario 2H


Vario 2H
Vario 2H

 

Değişken numune bölücü

 

Amaç

Tahıl, tohum ve diğer granüler ürün numunelerinin bölünmesi. Tek bir işlemde istenen numunenin istenilen boyutlara doğru olarak bölünmesi. Bazı modellerde numune kopyalama yapılabilmektedir.

 

Fonksiyon tanımı

Bölünecek numune cihazın üzerinde bulunan besleme hunisine dökülür. Huniden örnek malzeme, numuneyi numune tepsilerine yönlendiren bir dizi değişken çıkış ağzından geçen dönen bir tüp vasıtasıyla kayar. Değişken çıkışların arasına düşen numune, fazla numune olarak dışarıya atılır. Numune tepsilerine toplanan numuneler belli sayıda alt numuneden oluşur; dönen borunun dönüş sayısı (40 dev / dk.) ile çıkışların sayısı çarpılarak hesaplanabilir. Bölme işleminin doğruluğu alt numune sayısına bağlıdır. Maksimum doğruluğu sağlamak için bölme işlemi asla 20 sn. altında olmamalıdır. 4 kg’dan az miktardaki numuneler için daha küçük bir çıkış boşluğu olan bir besleme hunisinin kullanılması gerekmektedir.

 

Örnek

Ana çizimde gösterildiği gibi Vario 2H kullanarak, 4 kg’lik numune her biri 1 kg’lik 2 farklı numuneye bölünmelidir. Örn: 1 temsili ve 1 şahit numune. Kol, ölçekte 4 konumuna getirilir. Numune tepsileri yerine yerleştirilir. Huninin doğru boyutta olup olmadığı kontrol edin, bu durumda yanlış boyutta. 12. Öndeki tuşu “drift” (akım) konumuna getirerek cihazı çalıştırın. Bölünecek numuneyi besleme hunisine dökün ve tahıl huniden tamamen boşaldıktan sonra yaklaşık 15 sn bekleyin. Cihazı durdurun. Temsili ve şahit numune ileri analizler ya da depolama için hazırdır.

 

Tipik kullanım:

Numune bölücüler genellikle tır, kamyon veya vagonlar gibi her çeşit taşıma aracından numune almak için kullanılan RAKORAF ile birlikte kullanılır. Kombine uygulama için numune bölücü olarak 2H modeli kullanılmaktadır. RAKORAF’ın alım noktası açılıp tahıl besleme hunisine düşer düşmez numune bölücü otomatik olarak çalışır. İstenilenden fazla numune otomatik olarak atılır. Değişken bölücüler farklı malzemelerin laboratuvarlarda çok hassas bölünmesi için kullanılabilir. “Riffle tip” (Oluklu tip) bölücü ve “Boerner bölücü” (Konik bölücü) ile karşılaştırıldığında ciddi iş gücü tasarrufu sağlar. Buna ek olarak, istenilen numune büyüklüğü kolay ve doğru bir şekilde elde edilebilir. Bölücü, isteğe bağlı olarak hassas ayar için bir elektronik terazi ile teslim edilebilir.

 

Teknik Özellikler Vario 2H

Numune adedi

2

Ürün

Oran

Kolza

1:4-1:30

Tahıl

1:4-1:22

Bezelye

1:4-1:12

Un

Uygun değildir

Yükseklik

840 mm

Genişlik

485 mm

Derinlik

492 mm

Ağırlık

68 kg

 

Model 2H:

Tahıllar, 1 temsili ve 1 şahit olacak şekilde toplam 2 numune. Otomatik numune alma sondası olan işletmeler ile kullanmak için idealdir.

 

Özellikler:

Epoksi veya elektro gralvaniz yüzey uygulaması.
Motor 60 W, 230 V, 50 Hz.

 

Ekstra ekipmanlar (opsiyonlar):

Otomatik kontrol paneli
1 kg ve aşağısı numuneler için titreşimli besleme.

3, 6 ve 9 numaralı huniler.
Uzatma hunisi 8 kg.
2 veya 3,5 litre paslanmaz numune tepsileri.

Artan numunenin tahliyesi için taşıma sistemi.

Değişken Numune Bölücüler
Haber & Duyurular