Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Diode Array 7250 NIR cihazı

DA 7250 Perten'den 3. nesil Diode Array NIR cihazıdır.

Geniş uygulama yelpazesi

DA 7250 NIR Analiz cihazı numuneyi 6 saniyede analiz eder, rutubet, protein, yağ, kül, nişasta ve bir çok parametreyi daha ölçebilmektedir. Mevcut fabrika kalibrasyonları dünya veri tabanına dayanarak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Kullanıcı dostu

Numuneyi analiz etmek çok kolaydır. Çoğu zaman numuneyi geniş kaba doldurup analize başlaması için cihaza yerleştirmek yeterlidir. Sonuçlar geniş ekranda görüntülenmektedir. Cihazın bünyesinde bir bilgisayar mevcuttur, dolayısı ile ayrı bir bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Minimum numune hazırlığı

Diğer cihazlar analiz öncesi numunenin öğütülmüş veya homojenize olmasını gerektir iken, DA 7250, zamanınızdan tasarruf ederek, numuneyi olduğu gibi analiz etmektedir. Tahıl, granül, toz, bulamaç ve sıvı numuneler, pahalı modüllere ihtiyaç olmadan, oldukları gibi  analiz edilmektedir.

Hassas ve sağlam

DA 7250, hassas, doğru, kanıtlanmış olan diode array teknolojisine dayanmaktadır. Diode array teknolojiside hareketli parça olmaması ürünü sağlam ve farklı ortamlara uygun yapmaktadır. Ayrıca, cihaz toz ve su geçirmez olup IP65 sınıfında olmaktadır. 

DA 7250 doğru sonuçları hızlı ve kolayca veren bir cihazdır.

6 saniyelik analiz

DA 7250 numuneyi 6 saniye içinde analiz etmektedir. Hızlı analiz ve numune hazırlığına ihtiyacın olmaması DA 7250 analiz kapasitesini diğer NIR cihazlarına göre 4-5 kat fazla yapmaktadır.

Homojenize olmayan numune analizi

Gerçek zamanlı analiz ve dönen numune sayesinde DA 7250 homojeniza olmayan ürünlerin analizinde diğer cihazlara göre çok daha doğru ve başarılıdır.

Laboratuvar ve Hat üstü kullanımı

DA 7250 zorlu ortamlar için tasarlanmıştır.

  • IP65 sınıfı, yani su ve toz geçirmez özelliğine sahiptir.
  • Diode array teknolojisi hareketli parça kullanmadığından dolayı vibrasyon ve sarsıntılardan etkilenmemektedir.
  • Spektrometre 5-40C derecelik ortamlarda doğru analiz sonuçları sağlamaktadır.

DA 7250 bünyesinde entegre bilgisayarına sahip olup, ayrı bir bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Fabrika standartlaştırması

Tüm ürünler fabrikada standartlaştırma aşamasından geçmektedir. Bu aşamada cihazların dalgaboyu skalası ve absorbans skalası standartize edilmektedir. 

Otomatik testler.

DA 7250 ürün optimizasyonu için otomatik olarak kendi kendine test edilmektedir. Dalgaboyu skalası Xenon lambası ile onaylanmaktadır, absorbans skalası is Teflon kaplı seramik bayrağı ile test edilmektedir. DA 7250 hızından dolayı kendi kendine testleri her analiz öncesi yapılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde cihaz diğer NIR cihazlarından daha stabil ve güvenilir olmaktadır.

Kullanıcı dostu

Kullanımı kolaydır ve spesifik eğitim gerektirmez. Geniş dokunmatik ekranı ile kullanıcı arayüzü kolay kullanımı sağlamaktadır. Kolay kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız 

Geniş dokunmatik ekran

Geniş dokunmatik ekran sayesinde analiz sonuçları kullanıcı tarafından uzaktan bile görülebilmektedir.

Zengin özelliklerine sahip olan yazılım

Kullanıcı arayüzü kolay kullanımı sayesinde raporlama ve veri birleştirme gibi çeşitli özellikler ile birleşebilmektedir. 

Tak & Oynat aygıtları

Windows uyumlu USB aygıtları DA 7250 cihazı ile desteklenmektedir. Perten diğer üreticilerden farklı olarak cihaz seçiminde sizi sınırlandırmamaktadır. Aygıtınızı takın ve kullanmaya başlayınız.

Veri Bağlantısı

Analiz sonuçları zaman zaman başka cihazlarda kulanılmaya ihtiyaç duyulmaktadır. DA 7250 çeşitli formatları ile verileri dışarıya aktarabilmektedir, ayrıca veriler diğer uygulamaları ile uyumlu olmaktadırlar.

Web Raporlama

Web raporlama özelliğini kullanarak analiz sonuçlarına farklı cihazlardan ulaşılabilmektedir. Birçok potansiyel kullanım olanağı vardır: bir satınalma müdürü, gelen malzemelerle ilgili raporlar çıkarabilir; Bir üretim müdürü anahtar süreç parametrelerini zaman içinde izleyebilir; Bir laboratuar yöneticisi NIR performansını ve referans yöntemlerini karşılaştırabilir. Çeşitli rapor şablonları mevcuttur ve sonuçlar grafiklerde olduğu kadar tablolarda da gösterilmektedir.

On-line cihazlarıyla aynı platform

Diode array aynı zamanda hem üretim kontrol hemde tezgah üstü analizler için uygun olan tek bir NIR teknolojisidir. On-line ve In-line cihazlarımız DA 7250 ile aynı platformu kullanma sayesinde kalibrasyonlar kolayca transfer edilebilmektedir.

ISO 12099 uyumlu

DA 7250, ISO 12099 standartları ile tamamen uyumludur.

Yem kalibrasyon paketi

 

Yem üretimi

DA 7250 NIR cihazı ile hammedde, üretim esnasında numuneler ve bitmiş ürünleri analiz ederek rutubet, protein, yağ, nişasta, enerji, lif ve amino asit gibi parametreleri numuneyi öğütmeden ölçebilirsiniz.

Gelen hammadde özelliklerini test ediniz.

 

  • Hammadde için doğru besin değerleri edinin ve formülasyonu geliştirin.
  • Yağ, protein ve rutubet oranını optimize ederek maddi tasarruf edin. 

Daha fazla bilgi için tıklayınız 

 

DA7250 videosu için tıklayınız

 

DA7250 Analiz
DA7250
DA7250 SD
Haber & Duyurular