Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Jellerde ve Filmlerde Tekstür Ölçümleri

 Tekstür Cihazı ile Jel ve Film ürünlerinde dokusal özelliklerini ölçmek için birçok uygulama bulunmaktadır.

Bitmiş üründen ham maddeye çoklu tekstür ölçümü.

Jel ve film özelliklerinin ölçümü gıda, ambalaj, ilaç, tıp ve kozmetik ürünlerinde olmak üzere, geniş bir alanda önemlidir. Jel kuvveti, elastikliği, yırtılma kuvveti koroner stentler gibi ürünler geliştirimesi için için önemlidir ve jel özellkleri yara merhemleri, yağlayıcılar, kontakt lensler, yumuşak jel kapsülleri ve bakteri gelişim medyası için önem arz etmektedir. Jel özelliklerinden ayrıca diş macunları, kremler ve pastiller gibi ürünlerin kararlılıklarının modifiye edilmesinden faydalanılır.

Yenilebilir filmler hızlı gelişen bir alandır ve gıdaları korumak için gerekli ambalaj materyallerinin veya aktif katkıların, antioksidan, antimikrobiyal, aroma ve pigmentlerin azaltılması potansiyeline sahiptir. Ayrıca gıdaların yüzeylerine kaplama materyali olarak kullanılabilirler ve bu onların parlaklığını çekiciliğini ve mekanik bütünlüğünü artırır.

Filmler gıda tabakalarının aralarına pizza, pasta,sandviç gibi ürünleri bozacak kütle transferini engellemek için uygulanabilir. Her bir aplikasyonda Tekstür analiz cihazı gerekli fiziksel özelliklerin değerlendirilmesinde anahtar rol oynayacaktır. JEL ve FİLMLERİN geniş test metodları Exponet yazılımında bulunmaktadır ve tek tuşa basarak otomatik olarak yüklenebilmektedir. Testlerinizi daha hızlı yapmanıza yardım ederiz ve bunları yapabilmeniz için gerekenler zaten yazılımın içerisinde mevcut bulunmaktadır.

Tipik ölçümler Şunları İçerir : Jel kuvveti • Blomm kuvveti ( ISO/AOAC ve GMIA’ya göre ) • Yırtılma kuvveti • Elastikiyet/Kırılganlık • Yapışkanlık • Mukoadhezyon • Film yırtılma kuvveti/Direnci/Gevşemesi • Film gerilme kuvveti/Bozulması

Sizlerin özel gereksinimlerinizi karşılayacak test çözümlerini sağlamak için çalışıyoruz.

Tekstür Analiz Cihazlarından herhangi biri listedeki ürünler için kullanılabilir.

Aşağıdaki aplikasyon alanında genellikle kullanılan tipik ölçümler ve aksesuarlar gösterilmesine rağmen jel ve film ürünlerinde tamamının uygulanması gerekli değildir. Test prosedürleri şunları içerir : kompresyon, yırtılma/penetrasyon, gerilme, kırılma/eğilme, ekstrüzyon, kesme/makaslamaCylinder Probe 0.5mm Diameter
 
GMIA veya ISO Standart Bloom kuvveti ya da Jel kuvveti ölçümü için. Bloom Jar ve ortalama tablası ile birlikte kullanılır.
 
Cylinder Probes and Compression Platens
 
Kendini taşıyabilen jeller için temel kompresyon testleri gerçekleştirilir.
 
Back Extrusion Rig
 
Viskoz ve Jel ürünlerin kararlılık ölçümleri gerçekleştirilir.Film Support Rig
 
Bu aksesuar ile ince filmlerin yırtılma kuvveti, direnci ve gevşemesi özellikleri test edilir.
 
90  ͦ Peel Rig
 
Kayan platformuyla 90  ͦ soyulma testlerine izin verir.
 
Flexible Substrate Clamp
 
Bu cihazla delikli tablası ve kıskaçlarıyla filmlerin substrat yüzeyine yapışkanlığı ölçülür.Tensile Grips
 
Kıskaçlar vasıtasıyla gerilme kuvveti ve uzama ölçülür.
 
Pneumatic Grips
 
Yapışkanlık gevşemesi kantitatif olarak ölçülür.
 
Indexable Film Support Rig

İnce filmlerde ve film örneklerde yırtılme kuvveti, direnci ve gevşemesi testleri çoklu olarak kolayca gerçekletirilir.


 
Haber & Duyurular