Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Meyve ve Sebzelerde Tekstür Ölçümü

 Tekstür cihazı meyve ve sebze ürünlerinin dokusal özelliklerini ölçmek için bir çok olanak sunmaktadır.

Ham maddelerden bitmiş ürüne kadar birçok dokuyu ölçün.

Sanayileşmişbir çok ülkede Meyve ve Sebze pazarı sürekli olarak değişiyor ve gelişiyor. Heryıl piyasalara yeni ürünler sunulmakta ve bu ürünlerin kalitesinin belirlenmesikonusunda yenilikler gerekmektedir.

Tekstür (Doku),taze ve işlenmiş gıdaların kabul edilebilirliğini etkileyen en önemli kalite kriterlerinden biridir. Meyve ve Sebze kalitesi, hedefe bağlı olarak çeşitli kriterlere dayalıdır. Sebze ve Meyvelerin olgunlaşma sürecinde sertlik,kalitede önemli bir belirleyici olmasından dolayı dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

Olgunlaşmasüreci her meyveye göre farklı olduğu için, aynı zamanda hasat edilmiş meyve vesebzelerde bile büyük farklılıklar görülebilir. Görünüşteki bu farklılık,ürünün ‘yeme olgunluğuna ulaşması’ ve ürün dokusuyla ilgili olduğu için tüketicininkabulünü önemli ölçüde etkileyebilir.

ExponentTekstür Analizi yazılımı çok çeşitli MEYVE VE SEBZE ÜRÜNÜ için test yöntemlerinikapsar ve bir düğmeye basarak kolayca yüklenebilir. Ürün özelliklerine göre öncedenyüklenmiş analizler ile de hızlı testler yapmanıza olanak sağlar.

Genelkullanımdaki ölçümler şunları içerir;

Olgunluk

Sağlamlık
Kabuk kopmakuvveti
KabukKırılganlığı
Esneklik /Sertlik
Tutarlılık
Yapışkanlık
Zedelenmepotansiyeli

PişmişBakliyatların sertliğini belirlemek için AACII Standart Yöntem 56-36.01,Değişken dokuların ölçümü için Çoklu Delme Probu, ses ölçümünün ekstra boyutuiçin Ses Yalıtımı Dedektörlerini geliştirmek için yıllar boyunca bu alanda eniyi bilim insanları ve şirketlerle çalıştık.

Ses Dedektörü:
 

http://methods.aaccnet.org/summaries/56-36-01.aspx (AACII Standart Yöntem 56-36.01)

http://textureanalysisprofessionals.blogspot.com.tr/2015/05/texture-analysis-in-action-multiple.html ( Çoklu Delme Probu )

Hiç kimse buürünlerin doku analizi için bizden fazla bilgiye sahip değil. Ancak bu sözenasıl inanabilirsiniz? Bizim sözümüz yerimize müşterilerimizin yorumlarınıokuyun. (https://www.stablemicrosystems.com/CaseStudiesFood.html#fruveg)

 

Doku Analiz cihazının ölçüm aralığıürün listesindeki tüm testler için yeterlidir.

Bu uygulama alanındayaygın olarak kullanılan özel eklentiler ve tipik ölçümlerin bir seçimi aşağıdagösterilmiştir, ancak bununla birlikte meyve ve sebze ürünlerinin test edilmesiiçin mevcut olan tüm ürün yelpazesini içermesi gerekmez. Test prosedürlerişunlardır:

Sıkıştırma,
 
Delinme / Nüfuz etme,
 
Gerilme,
 
Kırılma / Bükme,
 
Ekstrüzyon,
 
Kesme / Kırpma.
 


 

Haber & Duyurular