Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Otomatik Numune Alma Sondası RAKORAF 2

 

Rakoraf 2


Rakoraf 2 LINEAR system

Rakoraf 2 LINEER sistem


Rakoraf 2 LINEAR with column construction, here with directly mounted reception box. The switch cabinet is mounted directly at the carriage.

Rakoraf 2 LINEAR, sütun-kolon konstrüksiyonu ile beraber alım kutusuna direkt olarak monte edilmiştir. Şalter dolabı doğrudan taşıyıcıya monte edilmiştir.


Rakoraf 2 LINEAR covers a sampling range of 18.8m x 8.8m, so that drawbar combinations or semi trailers on two tracks can be sampled completely.

Rakoraf 2 LINEAR, 18.8m x 8.8m'lik bir numune alım aralığını kapsar, böylece her iki yoldaki çekme çubuğu kombinasyonları veya yarı römorklardan numune alınabilir.

 Vagon, yarı-treyler, traktör arkası gibi yerlerden eksiksiz ve tam temsili numune alımı

 

-          18,8m x 8,8m kadar numune alma aralığı

-          Sütun veya duvar braketine konstrüksiyon imkanı

-          Kendini kanıtlamış ve patentli Rakoraf numune alma tekniği

-          Kullanıcı dostu uzaktan kontrol sistemi

-          Hızlı kurulum

 

Kamyon ya da treylerdan numune almanın en hızlı ve en verimli yolu.

 

Uygulama

Tahıl alımında gelen yüklemeleri doğru bir şekilde değerlendirmek için etkili ve verimli numune alma işlemi hayati önem taşımaktadır.

Gelen yüklemeden doğru numune almanın en kolay ve en hızlı metodu “Rakoraf 2 LINEAR Core Sampler” ile mümkündür.
Rakoraf hububat, yağlı tohum ve bakliyat gibi her türlü hububat için uygundur.

 

Prensip

Rakoraf 2, “elektrikli süpürge etkisi”’ni ortadan kaldırarak doğru numune almayı sağlayan patentli CONVAC hava sirkülasyon sistemi ile çalışır. (örn: numune arasına karışan istenmeyen hafif parçacıklar olmaz). Hafif ve kırık tanelerin yüzdesi orantısız bir şekilde artmaz çünkü tabana yakın olan taneler yüzeydekilerle aynı şiddetle alınır.

 

Operasyon

Teleskopik kol ve numune alma sondası uzaktan kumanda ile istenilen numune alma alanına kısa sürede haraket ettirilebilir. Uzama  ve geri çekme, 0 dan 350 derece yatay dönebilme, doğrusal ilerleme gibi haraket kabiliyetleri sayesinde numune alma işlemi hızlıca tamamlanır.

Numune alma sondasını tahıl yığınına sokarak, reel bir numune kesitinin dahili sonda haznesinin içerisine itişi sağlanır. Sadece sondanın içerisindeki numune hava akışı ile laboratuvara ya da tartım odasına plastik bir kanal içerisinden taşınır.

Numunenin ileri kalite kontrollerin yapılacağı alım noktasına getirilerek boşaltılır. Hava akışı, üfleyici vasıtasıyla, numune alma sondasına geri sirkülasyon yapar.

Sonda, tahıl yığınına her bir sokuluşunda ortalama 600 gram / metre numune almaktadır.

 

Modeller

 

Rakoraf 2, sütun veya duvar braketi ile, doğrusal olarak maksimum 18.8m x 8.8m (LINEAR) numune alma aralığı veya 4.4m maksimum dönme yarıçapı ile sabitlenebilir.

Haber & Duyurular