Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Otomatik Numune Alma Sondası RAKORAF CEE

 

Rakoraf CEE


truck sampler Rakoraf CEE

kamyondan nuune alma sondası Rakoraf CEE


schematic overview of the complete system including dividing and transport of surplus material

artan numunenin bölünmesi ve taşınması dahil olmak üzere komple sistemin şematik genel görünümü


radius of sampling up to 4.4m

örneklemenin yarıçapı 4.4m

Uzaktan kumanda ile direk kamyondan doğru numune alımı

 

-          “elektrikli süpürge etkisi” olmadan doğru numune alımı

-          her tür akışkan ürün için uygundur

-          zorlu testlerden ve denemelerden geçirilmiştir

-          hem alıcı için hem satıcı için adildir

-          Avrupa’da pazar lideri 

-          patentli model

 

Uygulama

Rakoraf CEE Core Sampler, üstü açık tırdan doğru numune almanın en kolay ve en hızlı yoludur. Tır henüz daha kantar üzerindeyken numunen alınabilir. Çekirdek boruya sahip teleskopik kol uzatılabilir ve geri çekilebilir, yatay olarak 0 ila 350 derece döndürülebilir ve ayrıca dikey olarak yükseltip alçaltılabilir.

Çekirdek boru aşağıya, tahılın içine doğru girdiğinde basınç nedeniyle tahıl, çekirdek borunun iç haznesine itilerek çelik ve plastik tüp vasıtasıyla kantar ofisindeki alım noktasına taşınır. Alım noktasında hava numuneden ayrılır ve temiz hava, üfleyici aracılığıyla geri sirküle edilir ve çekirdek borunun dış kısmından tahliye edilir.

 

Temsili numune alımı için CONVAC sistemi

Patentli CONVAC hava sirkülasyon sistemi, “elektrik süpürgesi etkisi” ’ni ortadan kaldırarak doğru numune alımını garanti eder. Yığına her bir saplayışta numune alınır. 1 metre penetrasyon 600 gram numune alır. Eğer sonda 2 metre saplanırsa 1200 gram numune alınır. Numune miktarı sondanın tahıla saplanma süresinden bağımsızdır.

Sadece sondanın içine saplama nedeniyle doğal olarak giren tahıl numune olarak alınır.

Daha ufak istenmeyen maddelerin genelde dibe çöktüğü bezelye gibi ürünlerde numune direk olarak yığının alt kısmından alınır.  Numune alıcı durduğunda, numuneler otomatik olarak alım noktasından boşaltılır.

Eğer sürücünün numune alma sondası yığının içerisindeyken yanlışlıkla aracı hareket ettirme riskine karşı sonda kopma menteşesi ile donatılmıştır. Bu sebeple sondada ya da tırda oluşabilecek kayıplar önlenir. Rakoraf, Danimarka'nın DK-8700 Horsens Tarım Mühendisliği Enstitüsünde resmi olarak test edilmiştir, rapor no. 758.

 

Uzaktan kontrol

Bütün hareket fonksiyonlarının tek bir kol ile kolayca kontrol edilebildiği el tipi kompakt uzaktan kumanda, aynı anda 3 hareket fonksiyonunu işletebilir. Uzaktan kumanda numune alma işlemini oldukça hızlandırmaktadır, 40 saniyede 5 ayrı numune alınabilir. Kumanda kolu sondaya tek birçok uçlu priz ile bağlanmıştır ve isteğe bağlı olarak eski tip düğme ile kolaylıkla değiştirilebilir. Çalışma lambası ve korna için bu düğmeye basmanız yeterli.

 

Teknik Detaylar

Sonda Uzunluğu:

210 cm / 230 cm / 250 cm / 300 cm

Özellikler CEE (tamamen elektro-mekanik):

 

Bağlantı: 400 Volt, 50 Hz
Motor boyutları:
Yukarı ve aşağı motoru: 0,55 kW
Teleskopik kol: 0,37 kW
Çevirme motoru: 0,25 kW
Ventilatör: 1,20 kW
Kargolama ağırlığı: ort. 475 Kg

Haber & Duyurular