Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Perten DA7250

Yeni DA 7250, Perten'den üçüncü nesil Diode Array NIR analiz cihazıdır.

DA 7250, doğru sonuçları hızla veren, hızlı, kullanıcı dostu ve sağlam bir cihazdır. DA 7250, rutubet, protein, yağ, ve daha çok parametre ölçer, geniş uygulama kalibrasyonlarına sahiptir. 

Her Şey - Hububatlar, toz, granül, pelet, akışkan ve yarı akışkan, ve sıvı ürünleri analiz edebilmektedir.

Her Yerde - IP65 sınıfında olan bu cihaz hem laboratuvarda hemde işletme ortamında kullanılmaktadır.

Her Zaman - Numune hazırlığı olmadan sadece 6 saniye içinde analiz sonuçlarını verimektedir.

Herkes - Tesis personelinden deneyimli kimyagerlere kadar DA7250 herkes için kullanımı kolay bir cihazdır.

Geniş uygulama yelpazesi

DA 7250 NIR Analiz cihazı numuneyi 6 saniyede analiz eder, rutubet, protein, yağ, kül, nişasta ve bir çok parametreyi daha ölçebilmektedir. Mevcut fabrika kalibrasyonları dünya veri tabanına dayanarak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Kullanıcı dostu

Numuneyi analiz etmek çok kolaydır. Çoğu zaman numuneyi geniş kaba doldurup analize başlaması için cihaza yerleştirmek yeterlidir. Sonuçlar geniş ekranda görüntülenmektedir. Cihazın bünyesinde bir bilgisayar mevcuttur, dolayısı ile ayrı bir bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Minimum numune hazırlığı

Diğer cihazlar analiz öncesi numunenin öğütülmüş veya homojenize olmasını gerektir iken, DA 7250, zamanınızdan tasarruf ederek, numuneyi olduğu gibi analiz etmektedir. Tahıl, granül, toz, bulamaç ve sıvı numuneler, pahalı modüllere ihtiyaç olmadan, oldukları gibi  analiz edilmektedir.

Hassas ve sağlam

DA 7250, hassas, doğru, kanıtlanmış olan diode array teknolojisine dayanmaktadır. Diode array teknolojiside hareketli parça olmaması ürünü sağlam ve farklı ortamlara uygun yapmaktadır. Ayrıca, cihaz toz ve su geçirmez olup IP65 sınıfında olmaktadır. 

DA 7250 doğru sonuçları hızlı ve kolayca veren bir cihazdır.

6 saniyelik analiz

DA 7250 numuneyi 6 saniye içinde analiz etmektedir. Hızlı analiz ve numune hazırlığına ihtiyacın olmaması DA 7250 analiz kapasitesini diğer NIR cihazlarına göre 4-5 kat fazla yapmaktadır.

Homojenize olmayan numune analizi

Gerçek zamanlı analiz ve dönen numune sayesinde DA 7250 homojeniza olmayan ürünlerin analizinde diğer cihazlara göre çok daha doğru ve başarılıdır.

Laboratuvar ve Hat üstü kullanımı

DA 7250 zorlu ortamlar için tasarlanmıştır.

  • IP65 sınıfı, yani su ve toz geçirmez özelliğine sahiptir.
  • Diode array teknolojisi hareketli parça kullanmadığından dolayı vibrasyon ve sarsıntılardan etkilenmemektedir.
  • Spektrometre 5-40C derecelik ortamlarda doğru analiz sonuçları sağlamaktadır.

DA 7250 bünyesinde entegre bilgisayarına sahip olup, ayrı bir bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Fabrika standartlaştırması

Tüm ürünler fabrikada standartlaştırma aşamasından geçmektedir. Bu aşamada cihazların dalgaboyu skalası ve absorbans skalası standartize edilmektedir. 

Otomatik testler

DA 7250 ürün optimizasyonu için otomatik olarak kendi kendine test edilmektedir. Dalgaboyu skalası Xenon lambası ile onaylanmaktadır, absorbans skalası is Teflon kaplı seramik bayrağı ile test edilmektedir. DA 7250 hızından dolayı kendi kendine testleri her analiz öncesi yapılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde cihaz diğer NIR cihazlarından daha stabil ve güvenilir olmaktadır.

Kullanıcı dostu

Kullanımı kolaydır ve spesifik eğitim gerektirmez. Geniş dokunmatik ekranı ile kullanıcı arayüzü kolay kullanımı sağlamaktadır. Kolay kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız 

Geniş dokunmatik ekran

Geniş dokunmatik ekran sayesinde analiz sonuçları kullanıcı tarafından uzaktan bile görülebilmektedir.

Zengin özelliklerine sahip olan yazılım

Kullanıcı arayüzü kolay kullanımı sayesinde raporlama ve veri birleştirme gibi çeşitli özellikler ile birleşebilmektedir. 

Tak & Oynat aygıtları

Windows uyumlu USB aygıtları DA 7250 cihazı ile desteklenmektedir. Perten diğer üreticilerden farklı olarak cihaz seçiminde sizi sınırlandırmamaktadır. Aygıtınızı takın ve kullanmaya başlayınız.

Veri Bağlantısı

Analiz sonuçları zaman zaman başka cihazlarda kulanılmaya ihtiyaç duyulmaktadır. DA 7250 çeşitli formatları ile verileri dışarıya aktarabilmektedir, ayrıca veriler diğer uygulamaları ile uyumlu olmaktadırlar.

Web Raporlama

Web raporlama özelliğini kullanarak analiz sonuçlarına farklı cihazlardan ulaşılabilmektedir.

On-line cihazlarıyla aynı platform

Diode array aynı zamanda hem üretim kontrol hemde tezgah üstü analizler için uygun olan tek bir NIR teknolojisidir. On-line ve In-line cihazlarımız DA 7250 ile aynı platformu kullanma sayesinde kalibrasyonlar kolayca transfer edilebilmektedir.

ISO 12099 uyumlu

DA 7250, ISO 12099 standartları ile tamamen uyumludur.


NetPlus yazılım paketi sayesinde analiz sonuçlarına heryerden ulaşmanız mümkündür. Ayrıca NIR cihaz grubu yönetmek artık daha da kolay. 

NetPlus Reports bir web tabanlı raporlama yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde analiz sonuçları web üzerinden erişebilmektedir. Nerede olursanız olun güncel analiz sonuçlarına herzaman ulaşabilirsiniz. Anında üretimi izlemek, tedarikçi performansını yükseltmek veya ürün kalitesinden emin olmak artık mümkündür!

NetPlus Remote cihaz grubunu yönetmek için tasarlanmıştır. İster birkaç tane ister 100 NIR cihazlık ağını yönetin, NetPlus Remote yazılımı işinizi kolaylaştırır. 

Daha fazla bilgi için tıklayınız:  NetPlus Remote , NetPlus Reports 

DA 7250 NIR cihaz özellikleri sayesinde geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Tahıllar, granüller, bulamaç, toz, sıvı ve yarı sıvı ürünlerin analizini 6 saniye içinde yapmaktadır.

Aşağıda DA 7250 NIR cihazın uygulama örneklerini bulabilirsiniz.

Yem üretimi

DA 7250 NIR cihazı ile hammedde, üretim esnasında numuneler ve bitmiş ürünleri analiz ederek rutubet, protein, yağ, nişasta, enerji, lif ve amino asit gibi parametreleri numuneyi öğütmeden ölçebilirsiniz.

Gelen hammadde özelliklerini test ediniz.

  • Hammadde için doğru besin değerleri edinin ve formülasyonu geliştirin.
  • Yağ, protein ve rutubet oranını optimize ederek maddi tasarruf edin. 

Yağlı tohum işleme

DA 7250 NIR cihazını kullanarak yağlı tohumların ve yağın rutubet, yağ, yağ asitleri, protein ve daha fazla parametreleri analiz edebilirsiniz. Ayçiçek çekirdeği dahil tohumları öğütmeye gerek yoktur.

Alımında doğru fiyatı ödemek için hohumları test edin.

     Ekstraksyon, kurutma ve karışım işlemleri optimize etmek için analiz yapın.

     Yağı  FFA, fosfor ve daha fazla arametre için test ediniz.  

Un üretimi

DA 7250 NIR cihazı sayesinde buğday ve unun rutubet, protein, kül ve daha fazla parametresini analiz edebilirsiniz. Cihaz IP koruma sınıfına sahip sağlam gövdesi ile üstün doğruluk sağlamaktadır. Fabrikanın istediğiniz yere kurabilirsiniz.

Buğdayı girişte ve tavlama esnasında test ediniz. 

  • Hızlı ve doğru analiz sayesinde kül oranını optimize edin.
  • Yan ürünleri analiz edin.

Evcil hayvan maması

Yaş veya kuru mama üretiminde DA 7250 NIR cihazı hem hammade hem de bitmiş ürünün rutubet, protein, yağ ve daha fazla parametresini analiz etmektedir. Minimum veya sıfır ürün hazırlığı ve analizler arasında temizlik gerekmektedir.

  • Hammadenin besin değerini analiz edinin.
  • Üretiminizi geliştirin
  • Bitmiş ürün alitesinden emin olun

Tohum üretimi

DA 7250 cihazının analiz doğruluk ve hızı tohum üretim ve enstitüleri için idealdir.  Tüm tahıl ve yağlı tohum türlerinin rutubet, protein, yağ, amino asitler ve yağlı aitler gibi parametrelerini analiz edin. Binlerce numune çok kısa sürede analiz edilebilmektedir. Çok az miktardan 500 ml'ye kadar her türlü numune hacmi analiz edilebilmektedir. Dünyanın birçok öncü enstitü ve şirketleri DA 7250 cihazını kullanmaktadır.

Etanol üretimi

Birçok etanol üreticisi DA 7250 NIR cihazı sayesinde verimliliği artırarak maliyetini düşürebilmektedir. Hammadde, fermentasyon numuneleri ve yan ürünleri sadece birkaç saniye içinde analiz edilmektedir. HPLC sonucunu yarım saat beklemek yerine fermentasyon numunede HPLC sonucunu anında alabilirsiniz.

Süt ürünleri

DA 7250 cihazı ile peynir, tereyağ, süt, yoğurt ve tozları numune hazırlığı gerektirmeden analiz edilebilmektedir. Numune tek kullanımlık kabın içerisinde analiz edilmektedir..  Bu özellik DA 7250 çok hızlı ve kullanımı kolay bir cihaz yapmaktadır. Cihazın üstün doğruluğu sayesinde üretiminizi çok kritik sınırların içerisinde kontrol edebilirsiniz. 

Gıda ürünleri

Cihazın üstün özellikleri sayesinde uygulama alanın nerede ise sınırsız olduğu söylenebilir. Atıştırmalık gıda, işlenmiş patates ürünleri, kahvaltılık gevrek ve et ürünleri, DA 7250 NIR cihazın çok faydalı olduğunun sadece birkaç uygulama alan örneğidir.

Nişasta üretimi

DA 7250 cihazın esnek ürün sunum seçeneği sayesinde hem hammadde, üretim eşnasında alınan numune, hem de bitmiş ürün analiz edilebilmektedir. Tahıllar, bulamaç, sıvı ve toz - hepsi DA 7250 cihazı ile kolayca analiz edilebilmektedr.

Hijyenik Tasarım Modeli

DA 7250 SD hijyen kurallarının uygulandığı laboratuvar ve üretim alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.DA 7250SD NIR food analyzer

Cihazın hijyenik tasarımı gıda malzemelerin yüzeyde, aralarda ve başka yerderle birikmesini ve yapışmasını önlemektedir. Böylece cihazın temizliği kolaylaşarak mikropların üremesi azaltılmaktadır.

Cihazın paslanmaz çelik tasarımı ve açık analiz alan özelliklerigıda üretim alanları gibi yüksek hijyen veya temizlik koşullarına ihtiyaç olan yerler için idealdir.

DA 7250 SD, IP65 koruma sınıfına sahip olup standart DA 7250 modelin aynı optik ve kalibrasyonlarını kullanmaktadır.

 

Destek Paketleri için tıklayınız.

Aksesuar listesi için tıklayınız.

Teknik Özellikleri

Genel

Güç dereksinimleri    
Boyutlar (YxWxD):   
Net Ağırlıkt:     
Çalışma ortam sıcaklık aralığı:
Koruma sınıfı:
Paslanmaz çelik tipi:
115/230 V, 50/60 Hz
517x370x390 mm 
20 kg
5-40°C
IP65, toz ve suya karşı korumalı
EN 1.4301 / AISI 304)


Analiz

 

Analiz süresi:
Numune hacmi:
Ürünler:
Parametreler:
Numune sunumu:
Analiz alanı:
Alt örnekler:
Regresyon seçenekleri:

Chemometrics software

 

 

6 saniye
Birkaç tahıl taneden 380 ml ye kadar
 Tüm tahıllar, toz, sıvı ve yarısıvı ve diğer
Rutubet, Protein, Yağ, Nişasta, Lif ve daha fazlası.
Temassız, yukarıdan bakış, dönen numune kabı
Standart numune kabı108 cm2
Tüm alanın kesintisiz ölçümü, saniyede15 spectrumu
PLS (Partial Least Squares), ANN (Artificial Neural Networks), HR (Honigs Regression), Classification
Unscrambler 9.8 (Camo), Unscrambler 10.3 (Camo), GRAMS 8.0 (Thermo Galactic)

 


Spectrometre ve Optikler

Spectrometre türü
Dalgaboyu aralığı:
Dalgaboyu hassasiyeti:
Dedektör:
Skan miktarı:
Ampül ömrü:
Diode array
950-1650 nm 
0.05 nm
İndiyum Galyum Arsenit (InGaAs)
15 spectra / s
Minimum 2 yıl. Kullanıcı tarafından değiştirilebilr.


Arayüz, veri ve Bağlanabilirlik

Kullanıvı arayüzü:
Analiz sonuç sunumu:
Veri saklama
Bağlantı:
 
12"renkli dokunmatik ekran ve yazılım
Ekran üstü geniş rakamlar, isteğe bağlı baskı alınabilir.
80GB Solid State Drive, SQL veritabanı
USB (4) ve Ethernet
Yayınlar için tıklayınız

 

DA7250 videosu için tıklayınız

 

DA7250 Analiz
DA7250
DA7250 SD
Haber & Duyurular