Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Reveal 3-D Multi-treenut

 Açıklama

Besin alerjenleri hassas kişilerde bağışıklık sisteminin tepki vermesine neden olabilen besin

proteinleridir. Sindirilmeleri halinde, besin alerjenleri ürtiker ve kaşınmadan anafilâksiye (komaya) kadar varan çeşitli tepkilere yol açabilirler. Anafilâksi (koma); kusma, ishal, solunum zorluğu, ağız ve dilde şişme ve kan basıncında hızlı düşme gibi sonuçları olan şiddetli bir alerjik tepkidir. Yetişkinleri yaklaşık yüzde 3,5 ila 4’ü ile çocukların yüzde yaklaşık 6 ila 8’i besin alerjenlerine bir dereceye kadar hassastır. Sadece Amerika Birleşik Devletlerinde bile 12 milyondan fazla besin alerjisi olduğu bilinen birey bulunmaktadır.

Besin üreticileri besin alerjisi olanları ürünlerinin üzerinde muhteviyatının bir listesini açıkça vermek sureti ile korurlar. Ağaç yemişleri bileşenlerinin varlığının test edilmesi sureti ile besin üreticilerinin listelenmemiş – ve tehlikeli olması olası – muhteviyatın besin ürününe girmesini engellemesi mümkün olur.

Ağaç yemişlerinin (badem, fındık, ceviz, pekan cevizi, kaju fıstığı, fıstık) herhangi birinin veya kombinasyonunun varlığı en çok karşılaşıldığı besinlerin başında kurabiyeler, krakerler, çikolata, dondurma ve tahıllar gelmektedir. Yerinde temizlik sistemi (CIP) durulamasında ve çevresel yüzeylerde de ağaç yemişi kalıntılarına rastlanabilir.
 

 

Ürün Hakkında

The Reveal® 3-D Multi-Treenut Testi 2 çizgili (negatif, pozitif) algılama özelliği ile benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır ve önemli miktarda ağaç yemişi varlığı için eküvyon çubukları ve yıkayıcıların taranması için neredeyse her yerde kullanılabilir. Gıdadan direk olarak, yıkama suyunda, ambalajlarda ve hat üzerinden kontrol gibi alanlarda hızlı bir şekilde var-yok olarak sonuç vermektedir. Testin 3-D teknolojisi tarama ile her zamankinden daha fazla güvenilirlik sağlar.

Reveal 3-D Multi-Treenut Testi, SADECE endüstriyel gıda üretimi/hazırlık bağlamında veya gıda etiketleme uygulama testinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Test, yıkayıcı ve eküvyon çubuklarındaki önemli ağaç yemişi içeriği seviyelerini tespit eder(ppm: milyonda bir). Testin uygulanması kolaydır.

 

Ürün Özellikleri

Hassasiyet                   :  Gıda örneklerinde 5-10 ppm badem, kaju, fındık, pekan cevizi, antep

fıstığı, ceviz ile gözlem yapılabilir.

                                                 Swaplarda 20µg/100cm2 badem, kaju, fındık, pekan cevizi, antep

fıstığı, ceviz ile gözlem yapılabilir.

Test Süresi                   :   10 dakika

Saklama                        :  Buzdolabında 2-8˚C

Set Analiz Miktarı       :  10

Sonuçlar

C (kontrol) konumunda herhangi bir çizgi görünmüyorsa, test geçersiz olabilir.

Haber & Duyurular