Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Unlu Mamüllerde Tekstür

 Unlu Mamüller

 
Tekstür cihazı ile unlu mamüller sektörüne ait ürünlerin dokusal özelliklerini ölçmek için birçok uygulama bulunmaktadır.

 

Ham maddeden son ürüne kadar birçok ölçüm yapabilirsiniz.
 
Hepimiz kendimizi, lezzetli yumuşak, kabarık  ve lezzetli bir sünger kek, çiğnenmiş ağızdadağılan bir karamel dilimi veya huysuz bir kruvasan ile şımartmayı severiz.Günümüzde, farklı tüketiciler çeşitli pişmiş şekerleme ürünlerini seçebilir vetadını çıkarabilirler. Dudaklar ve damak tatları evrimleştikçe, glutensiz dedahil olmak üzere sunulan ürün yelpazesi de böyledir; günümüzde şekerlemepiyasasındaki rekabet ürünleri çeşitli olmaya itmiştir.
 
Ancak, kalıcı olan bir şey, tüketicinin kaliteye ve standarda duyduğu istektir. Kalitede sadece lezzet ile değil aynı zamanda ürünün dokusu ile ilişkilidir. Bu nedenle, üreticilerin verimliliği, en iyi tarifleri ve en önemlisi tüketici memnuniyetini sağlamak için geliştirme ve üretimin ilk aşamalarında kapsamlı fiziksel ürün testlerine yatırım yapmaları gerekmektedir.

Exponent Texture Analyzer yazılımına çok çeşitli BAKERY PRODUCT test yöntemleri (AACC ve AIB Standartları dahil) dahildir ve otomatik olarak sadece tek bir düğme ile yüklenir. Erişim ve ürün özelliklerinin önceden sizin için hazırlanan ayarlarına erişiminiz daha hızlı test yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Tipik ölçümler şunları içerir: • Sertlik / Yumuşaklık / Staling • Genişletilebilirlik • Crispness /Kırılganlık • Yapışkanlık / Yapışkanlık • Fırında somun hacmi / kalitesi •Kırıntı dokusu / kabuk etkisi • Sıkıştırılabilirlik • Prova oranı • Tokluk •Çekme Mukavemeti • Kıvılcım / Kurtarma Hızı / Esneklik • Tutarlılık • İş yumuşaması •

Her yıl düzenlenen AACC, ICC ve IFT toplantılarına katılanların yanı sıra Campden BRI'nin Tahıllar, Öğütme ve Pişirme Paneli üyesi olarak, endüstrinin ve müşterilerimizin gereksinimlerine ayak uydurabilinmektedir. Yıllar boyunca Kieffer Dough & Gluten Extensibility Rig ve Warburtons Dough Stickiness Rig gibi demirbaşlar geliştirmek için en iyi bilim insanları ve şirketlerle birlikte çalışılmıştır.

Tekstür cihazı serisinin herhangi biri, listelenen ürün testleri için kullanılabilir.

Bu uygulama alanında yaygın olarak kullanılan özel donanımlar ve tipik ölçümlerin bir bölümü aşağıda gösterilmiştir, ancak bu ekmek ürünlerinin test edilmesi için mevcut olan tüm aralığı içermez. Test prosedürleri şunlardır: sıkıştırma, delinme / penetrasyon, gerilme, kırılma /bükme, ekstrüzyon, kesme / soyma.

Unlu mamüller ürünleri için donanımlar36mm Radiused Cylinder

Probe

Ekmek sertliğinin AACC Standart Metod 74-09.01'e göreölçülmesine izin verir.
 
Kieffer Dough &Gluten Extensibility Rig

Hamurun ve gluten uzatılabilirliğinin doğru bir şekilde belirlenmesiiçin bir mikro donanım çözümü.

Tortilla / PastryBurst Rig
 
Hamur işi ve ekmeklere uzatma ve elastikiyet ölçümleri yapmak için geliştirilmiştir.SMS / Chen-HoseneyDough Stickines Rig
 
Karışım süresi, su içeriği, enzim aktivitesi, buğday çeşidive bileşimi açısından hamur yapışkanlığını araştırmak için kullanılır.
 
Dough Preperation Set
 
Bisküvi hamurunun sertliğini / kıvamını ölçmek içinkullanılır.
 
Three Point Bend Rig
 
Bisküvi, kurabiye ve krakerlerin kırılabilirlik / kopma mukavemetinin değerlendirilmesinde kullanılır.Cylinder Probe
 
Silindir probu kullanılarak ekmek sıkışması / kırılabilmetesti.
 
Cylinder Probe
 
Nem göçü nedeniyle pişmiş pasta hamurunun yumuşamasınındeğerlendirilmesi.
 
Compression Platen
 
Pastanın sıkılığının ve yaylanabilirliğinin değerlendirilmesi.SMS / Miller-HoseneyToughness Rig
 
Ekmeğin ve diğer dilimlenmiş ürünlerin tokluğunu vesıkılığını belirlemek için kullanılır.
 
Bread V Squeeze Rig
 
Paketlenmiş veya paketlenmemiş bütün ekmek somun tazeliğinideğerlendirmeye izin verir.
 
Topluluk Kayıtlı Tasarım
 
Extended Craft Knife
 
Derin ve daha geniş örneklerin kesilmesi için ince bir şeritbıçak kullanılmasını sağlar.
 
Ekmek üretim prosesiboyunca test edilebilecek 11 farklı ölçüm
 
 

Warburtons Dough Stickiness Rig

Büyük hamur örneklerinin sıkılığını ve yapışkanlığının ölçümü

Haber & Duyurular