Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Veratox Aflatoksin Total

GIDA GÜVENLİĞİ İÇİN BASİT, HIZLI VE ONAYLI ÇÖZÜMLER

 
Toksin
 
Aflatoksin, birçok bilimsel çevre tarafından dünyada doğal olarak oluşan en güçlü kanserojen madde olarak kabul edilir.  Hem insanlar, hem de hayvanlarda çok çeşitli sağlık problemlerine neden olmaktadır. Aflatoksinler, birçok ürün çeşidinde küf gelişiminin, ikincil metabolitleridir.
 
 
Aflatoksinin en büyük üreticileri olan iki küf tipi,Aspergillus Flavus ve A. Parasiticus'tur. Bu mantarlar dünyada hemen hemen her yerde bulunabilirler. Toprak kökenlidirler fakat yüksek besinlerin tohumlarında büyümeyi severler.  Zehirleri, hasat öncesi arazide ve hasat sonrası ise depolama esnasında üretilir.  Her iki halde de, böceklerin tesiri, yanlış muamele veya çevresel stresler mantarın tohumu işgal etmesine yol açar. 
 
 
Birçok ülke,  gelen ürünleri düzenli olarak incelemekte ve 5 - 50 ppb aralığından fazla seviyede Aflatoksine sahip olan ürünlerin sevkıyatlarını reddetmektedirler. Aflatoksin total  hızlı analiz kitleri, düşük maliyet ve kısa zaman parametreleri esas alınarak üretilmiştir. Dolayısı ile söz konusu kitlerin kullanımı aflatoksin seviyelerini çok hassas tespit etmek isteyen firmaların ihtiyaçlarını minimum analiz maliyetleri ile kısa sürede sonuçlanan analizlerle karşılamaktadır.
 
 

Test
Aflatoksin total test kiti , rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır. Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir. Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 5 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki aflatoksin miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 
 
 
 
#8030 Aflatoksin total

Bulmacanın diğer bir parçasının çözümü
 
Avantajları

Basit

 

  • Özel eğitim gerektirmez
  • Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır
  • Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir
  • Hızlıdır - sonuçlar sadece 5 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir
 
 
Kesin
 
  • Tamamen kantitatif sonuçlar verir
  • Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir
  • Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir
 
 
Destekli ve Onaylı
 
  • Günün her saatinde teknik destek
  • Kurum içi AR&GE elemanları
  • AOAC onaylı
 

 

Haber & Duyurular