Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Veratox Badem Alerjeni

Besin alerjenleri hassas kişilerde bağışıklık sisteminin tepki vermesine neden olabilen besin proteinleridir. Sindirilmeleri halinde, besin alerjenleri kurdeşen (kaşıntı)  ve kaşınmadan anafilâksiye (komaya) kadar varan çeşitli tepkilere yol açabilirler. Anafilâksi (koma); kusma, ishal, solunum zorluğu, ağız ve dilde şişme ve kan basıncında hızlı düşme gibi sonuçları olan şiddetli bir alerjik tepkidir. Yetişkinleri yaklaşık yüzde 3,5 ila 4’ü ile çocukların yüzde yaklaşık 6 ila 8’i besin alerjenlerine bir dereceye kadar hassastır. Sadece Amerika Birleşik Devletlerinde bile 12 milyondan fazla besin alerjisi olduğu bilinen birey bulunmaktadır.

Besin üreticileri besin alerjisi olanları ürünlerinin üzerinde muhteviyatının bir listesini açıkça vermek sureti ile korurlar. Badem bileşenlerinin varlığının test edilmesi sureti ile besin üreticilerinin listelenmemiş – ve tehlikeli olması olası – muhteviyatın besin ürününe girmesini engellemesi mümkün olur. 

Badem kalıntılarının en çok karşılaşıldığı besinlerin başında kurabiyeler, krakerler, çikolatalar, dondurma, içecekler ve tahıllar gelmektedir.

Ürün Hakkında

Direkt S-ELİZA sisteminde kullanılmak üzere tasarlanmış olan Veratox Badem Alerjen seti kantitatif (sayısal)  sonuçlar vermektedir. Badem Alerjeni için Veratox seti, sandviç enzim bağlantılı immünosorbent S-ELISA testi olup kullanıcının milyonda bir (ppm olarak ) kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır. Testin hazırlanması ve uygulanması kolaydır. 

Ürün Özellikleri

Algılama Sınırı             :   2.5 ppm

Okuma Aralığı             :   2.5-25 ppm

Sağlanan Kontroller   :   0, 2.5, 5, 10 ve 25 ppm badem

Test Süresi                   :  30 dakika

Set Analiz Miktarı       :  38’e kadar 

 

 

Haber & Duyurular