Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Veratox Gluten Alerjeni

Gliadin, buğdayda prolaminler denilen bir grup proteine ait alkolle çözünen bir proteindir. Diğer prolaminter çavdarda bulunan sekalini ve arpada bulunan hordeini içerir. Gluten; buğday, arpa, çavdar ve yulafta farklı miktarlarda bulunan iki protein grubundan (prolaminler ve glutelinler) oluşur.

Gliadin ve diğer prolaminler, buğday alerjisi ve gluten intoleransı (çölyak hastalığı) dahil birçok hastalıkta başlıca etmenler olarak tanımlanmıştır. Buğday alerjisi; gliadin, albümin globülin ve gluten gibi bir dizi buğday proteinine spesifik bir bağışıklık tepkisidir. Çölyak hastalığı gluten proteinine kronik bir tepki olup, ince bağırsakta besin maddelerinin zayıf emilimiyle sonuçlanır.
Glutenden kaçınmaları gereken insanlar uygun ve güvenli gıda seçimleri yapmak için doğru gıda etiketlemelerine güveniyorlar. Gluten bileşenlerinin varlığının test edilmesi sureti ile besin üreticilerinin listelenmemiş – ve tehlikeli olması olası – muhteviyatın besin ürününe girmesini engellemesi mümkün olur.
Gluten kalıntılarının en çok karşılaşıldığı besinlerin başında buğday, arpa ve çavdar gelmektedir.

Ürün Hakkında

Direkt S-ELİZA sisteminde kullanılmak üzere tasarlanmış olan Veratox Gluten Alerjen seti kantitatif (sayısal)  sonuçlar vermektedir. Gluten Alerjeni için Veratox seti, sandviç enzim bağlantılı immünosorbent S-ELISA testi olup kullanıcının milyonda bir (ppm olarak ) kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır. Testin hazırlanması ve uygulanması kolaydır. 

Ürün Özellikleri

Algılama Sınırı             :  AOAC doğrulamasına göre: Tahıl-2.16, pişmiş hamburger-1.21, ekmek-0.63, prinç unu-1.23 Neogen tarafından onaylanmış tüm hammaddelerin algılama sınırı 2.5 ppm altındaır.
Okuma Aralığı             :   2.5-25 ppm
Sağlanan Kontroller    :   0, 2.5, 5, 10 ve 25 ppm gliadin
Test Süresi                  :  30 dakika
Set Analiz Miktarı       :  38’e kadar 
Onaylar            :  AOAC-RI 061201

 
Haber & Duyurular