Ürünlerimiz

Ürün Bilgisi Ürün Görselleri Ürün Döküman Hemen Teklif İste

Veratox Susam Alerjeni

Besin alerjenleri hassas kişilerde bağışıklık sisteminin tepki vermesine neden olabilen besin proteinleridir. Sindirilmeleri halinde, besin alerjenleri kurdeşen (kaşıntı)  ve kaşınmadan anafilâksiye (komaya) kadar varan çeşitli tepkilere yol açabilirler. Anafilâksi (koma); kusma, ishal, solunum zorluğu, ağız ve dilde şişme ve kan basıncında hızlı düşme gibi sonuçları olan şiddetli bir alerjik tepkidir. Yetişkinleri yaklaşık yüzde 3,5 ila 4’ü ile çocukların yüzde yaklaşık 6 ila 8’i besin alerjenlerine bir dereceye kadar hassastır. Sadece Amerika Birleşik Devletlerinde bile 12 milyondan fazla besin alerjisi olduğu bilinen birey bulunmaktadır. 

Besin üreticileri besin alerjisi olanları ürünlerinin üzerinde muhteviyatının bir listesini açıkça vermek sureti ile korurlar. Susam bileşenlerinin varlığının test edilmesi sureti ile besin üreticilerinin listelenmemiş – ve tehlikeli olması olası – muhteviyatın besin ürününe girmesini engellemesi mümkün olur. 
Susam kalıntılarının en çok karşılaşıldığı besinlerin başında fırın ürünleri, baharatlar, tahıl ürünleri gelmektedir. Yerinde temizlik sistemi (CIP) durulamasında da susam kalıntılarına rastlanabilir.

Ürün Hakkında


Direkt S-ELİZA sisteminde kullanılmak üzere tasarlanmış olan Veratox Susam Alerjen seti kantitatif (sayısal)  sonuçlar vermektedir. Susam Alerjeni için Veratox seti, sandviç enzim bağlantılı immünosorbent S-ELISA testi olup kullanıcının milyonda bir (ppm olarak ) kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır. Testin hazırlanması ve uygulanması kolaydır. 

Ürün Özellikleri

Algılama Sınırı             :   2.5 ppm
Okuma Aralığı             :   2.5-25 ppm
Sağlanan Kontroller    :   0, 2.5, 5, 10 ve 25 ppm susam
Test Süresi                  :  30 dakika
Set Analiz Miktarı       :  38’e kadar 

 
Haber & Duyurular