Araştırmalarda Tekstür Analizi

Arkansas Üniversitesi'nden araştırmacılar, gıda sınıfı soya fasulyesinin tohum sertliğini ölçmek için enstrümantal yöntemlerin karşılaştırılmasını araştırıyorlar. Soyfood pazarı için özel soya fasulyesi yetiştiriciliği, tohum kalitesi özelliklerinin değerlendirilmesinde uygun metodoloji gerektirir.

Bu çalışmada, farklı cihazlar ve tohum parametreleri incelenerek soya fasulyesi tohum sertliğini test etmek için potansiyel olarak kullanılabilecek etkili yöntemler geliştirilmiştir. Tohum sertliği, soya fasulyesinin natto üretimine uygunluğunun belirlenmesinde önemli bir faktördür. Bu çalışmada, farklı tohum büyüklüğüne sahip beş soya genotipinin sertliğini test etmek için beş farklı probla donatılmış iki Tekstür Analiz Cihazı kullanıldı.

Soya fasulyesinin tohum dokusunu test etmek için kullanılan metodolojiler, bu yayında, ticari üretim için tohum sertliği testini düzenlemeye yardımcı olabilecek ve natto yetiştirme programları ve tohum endüstrisi için tutarlı sertlik referansları sağlayabilecek şekilde kurulmuştur.

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×