TAHILINIZI TANIYIN,
KAZANCINIZI ARTTIRIN

GrainSense ile tarımsal ürünlerinizin kalitesini kontrol altında tutarak,
doğru sonuçlara göre güvenli kararlar almaya başlayın.

Tahıl çiftçiliği, zamanlamanın her şeyi belirlediği bir alandır. Hasat zamanını, depolama sürecini, hangi ürünlerin yeme ayrılacağını veya satılacağını ve bunların hangi fiyata olacağını doğru bir şekilde belirlemek için, ürünlerin güncel kalitesini anlamak şarttır.

2014 yılında Finlandiya'da bulunan VTT Teknik Araştırma Merkezi, geleneksel ve hacimli Yakın Kızılötesi (NIR) spektroskopi laboratuvar ekipmanlarını daha pratik, elde taşınabilir bir biçime dönüştürecek bir projeye imza attı. Bu projenin en büyük yeniliklerinden biri, düşük gürültülü ve enerji tüketimi az bir NIR detektörün geliştirilmesiydi. Bu detektör, absorbans spektroskopisi teknikleriyle birleştirilen entegre bir küre ile kullanıldı.

İskandinav tarım sektörünün liderleri, bu teknolojinin tahıl sektörü işletmelerinin ürün kalitesini denetlemesi için ihtiyaç duyulan çözümü sunabileceğini fark ettiler. 2014’ün sonlarında, VTT'nin bir parçası olarak GrainSense hayata geçirildi.

GrainSense, tahıl üreticileri, hayvan yetiştiricileri, silo ve kurutucu operatörleri, tüccarlar ve gıda endüstrisi çalışanlarına, her bir ürünün amacına, fiyatına ve kullanılan kaynaklara uygun olup olmadığından emin olmalarında yardımcı olacak doğru verileri sunuyor.

GrainSense'in yatırımcıları arasında VTT Ventures, dağıtım ortağı olarak Berner (İsveç ve Finlandiya) ve tarım alanında deneyimi olan çeşitli İskandinav özel yatırımcılar bulunuyor. Dört önemli küresel patent ile temel ölçüm ve kalibrasyon tekniklerinin fikri mülkiyetini koruyor.

GrainSense, Avrupa, Asya, Kuzey ve Latin Amerika, Avustralya’da geniş bir ortak ve distribütör ağına sahiptir. Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede 2.100’den fazla GrainSense cihazı kullanılmakta ve bu cihazlar hem çiftçilere hem de tüccarlara akıllıca kararlar almada destek olmaktadır.

Tahıllarınız hakkında bilgi edinin

Hayvanlarımı ne kadar proteinle besliyorum?
Doğru fiyatı mı ödüyorum?
Hasatımı nereye satmalıyım?
Doğru fiyata mı alıyorum?

Silolarınızı nasıl yöneteceğinizi bilin

En iyi veriminizi daha düşük kaliteli bir parti ile asla bozmayın.

Hasattan önce tane kalitesini ölçün

Hangi sırayla hasat etmeliyim? Yağmur yağmak üzere, önce hangi tarlayı hasat etmeliyim?

GrainSense Nasıl Çalışır?

GrainSense, tahıl ürünlerinin protein, nem, karbonhidrat ve yağ içeriğini analiz eden patentli teknolojiye sahip taşınabilir kızılötesi cihazdır. Sadece birkaç dane gereklidir ve sonuçlar birkaç saniye içinde elde edilir.

İhtiyacınız olduğu anda ve
yerde ölçümüzü alın

Patentli optik ölçüm

Küçük örnek büyüklüğü - sadece çay kaşığı kadar örnek yeterlidir

Akredite laboratuvar seviyesinde doğruluk

Kullanımı kolay ve ergonomik. Bir taşıma çantası ve bir ölçü kabı ile birlikte gelir

Yüksek standartlarda hassasiyetin korunması için yeni tahıl türleri için sürekli kalibrasyonlar geliştirilir.

Neden GrainSense'i Seçmelisiniz?

Finansal Fayda

Kanıtlanmış Cihaz

Kolay Kullanım

GrainSense aşağıdaki ölçümleri en üst düzey doğrulukta yapar

PROTEİN

Laboratuvar doğruluğunda sonuçlar

YAŞ GLUTEN

Değirmencilik sektörü için önemli bir değer

RUTUBET

Alışılmış yöntemlerin en iyisi ve hafifi

YAĞ

Yağlı tohum üreticileri için hızlı ve kesin kararlar

KARBONHİDRAT

Endüstriyel kullanım için anahtar bir bileşen

HANGİ ÜRÜNLER
ÖLÇÜLEBİLİR?

• BUĞDAY

• ARPA

• YULAF

• ÇAVDAR

• KOLZA / KANOLA

• MISIR *

• SOYA *

*Mısır ve Soya opsiyonel GrainSense Öğütücü gerektirir.

Elinizdeki
Laboratuvar

GrainSense ile tahıllarınızın kalitesini ölçün ve verilere göre güvenli kararlar vermeye başlayın.

Buluta bağlan

Ölçümler uygulama ile kontrol edilir

Veriler, bulutta güvenli bir şekilde saklanır

Kalibrasyonlar otomatik güncellenir

Uygulama ve bulut hizmetleri sürekli geliştirilmektedir. Başlangıçta, verilerinizi güvende tutmanın akıllı bir yolu olacak, gelecekte de size paradan tasarruf edecek ve birçok zekice yol göstereceklerdir.

GrainSense paketi şunları içerir:

Ölçüm cihazı
Akıllı telefon uygulaması
Bulut hizmeti
Kullanıcı hesabı
4 tane tahıl türü için kalibrasyon
Taşıma çantası ve ölçü kabı

GrainSense Kullanıcı Yorumları

"Mobil bir cihaz olduğu, tarlada ya da benzer uygulamalarda kullanım kolaylığı sağladığı ve hızlı analiz yapabildiği için GrainSense cihazını tercih ettik..."

Göktuğ Ergin
Anadolu Efes Kalite Güvence Yöneticisi

"Uzmanlarımızın telefon uygulaması üzerinden anında bize bilgi aktarabilmeleri, cihazın çok küçük olması, doğru ve hızlı sonuçlar vermesi satın alma kararı vermemizi sağladı."

Tarım Kredi Birlik

"Grainsense cihazının Protein, Gluten ve Nem oranlarını aynı anda analiz etmesi tahılımızı tanımamızı ve dolayısıyla analiz cihazını satın almamızı sağlamıştır."

Inovital Gıda
MARAMUROĞLU

SIK SORULAN SORULAR

Aşağıda GrainSense cihazıyla ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

GrainSense, 2018'den beri Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avustralya'da distribütör ağı oluşturmuştur. Dünya çapında 40'tan fazla ülkede kullanımda olan 1000'den fazla GrainSense cihazı bulunmaktadır.

GrainSense yetkili satış ve teknik servis noktalarına https://grainsense.com/pages/contact adresinden ulaşabilirsiniz.

GrainSense cihaz kutusu şunları içerir:
GrainSense cihazı, 6 adet AA pil takılı
GrainSense numune kaşıkları
GrainSense şapkası
GrainSense taşıma çantası
GrainSense temizlik bezi
GrainSense hızlı başlangıç kılavuzu

GrainSense cihazı ile güvenilir ölçümler elde etmenin temel taşları temsili bir numune, doğru kullanım ve güncel bir kalibrasyondur (cihaz internet bağlantısı ile uygulamaya bağlanmalıdır). Her zaman numune başına 3 ila 5 alt numune almanızı ve Grainsense uygulamasında bu numunelerin ortalamasını almanızı öneririz. GrainSense cihazının performansı ürün türüne özgüdür ve Grainsense kontrol panelindeki tüm GrainSense kullanıcıları için mevcut olan GrainSense kalibrasyon uygulamalarında, "Sürüm Notları" bölümünden incelenebilir. Çoğu durumda, Tahıl Protein ve Nem içeriği için uluslararası onaylanmış akredite laboratuvar sonuçlarına kıyasla artı veya eksi yöne 0.5% sapma gösterir. GrainSense cihazı, IBA kullanılarak değişen yerel referanslara göre ayarlanabilir.

Şu anda GrainSense, 7 farklı ürün için kalibrasyon geliştirmiştir. Tüm tanelerde 5 kalibrasyon: Buğday, Arpa, Yulaf, Çavdar ve Kanola, öğütülmüş tanelerde (Mısır ve Soya fasulyesi) 2 kalibrasyon. Kalibrasyonlar ülke bazında yayınlanır. Lütfen yerel distribütörünüze hangi kalibrasyonların sizin için uygun olduğunu kontrol edin.

Temel ölçüm prensibi, laboratuvar cihazlarında kullanılanla aynıdır, yani yakın kızılötesi spektroskopi (NIRS). GrainSense cihazının arkasındaki temel fark, patentli küre tasarımıdır. Küre tasarımı, kaçan ışık miktarını azaltarak cihazın pille çalıştırılmasına ve çok hafif olmasına olanak tanır.

GrainSense cihazı yalnızca desteklenen ürünler ve kalibrasyon notlarında açıklanan aralıklar için kullanılabilir. Başka herhangi bir şeyi ölçmek isterseniz, lütfen yetkili servisiniz ile iletişime geçin.

Numune miktarı, istatistiksel olarak temsili numune alma miktarı olan 60 - 80 dane olmalıdır. Doğru numune miktarını elde etmek için GrainSense numune kaşık setlerini kullanmanızı öneririz, kaşıklar tepeleme değil yalnızca kaşık hacmi kadar doldurulmalıdır: tahıl için 5ml, kanola ve öğütülmüş mısır / soya
fasulyesi için 2.5ml. Kaşık uygundur. Numune çok büyükse, danelerin birbirini örtme ve sonuçları bozma riski vardır. Büyük bir numuneniz varsa, farklı yerlerden 3-5 alt örnek almanızı öneririz. GrainSense uygulaması daha sonra ortalama değerleri hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

GrainSense cihazı, tanımlanan çalışma koşullarına göre kullanılmalıdır (GrainSense Teknik Sayfası): +5 ila +45 C ve% 20 ila 90 Bağıl Nem (yoğuşmasız).

Sonuçlarınızı GrainSense cihazınınzdan GrainSense uygulamasına gönderdiğinizde, verileriniz veritabanımızda güvenli bir şekilde saklanacaktır. Kişisel verilerinize GrainSense uygulaması ve GrainSense kontrol paneli aracılığıyla yalnızca siz erişebileceksiniz.

GrainSense uygulamanıza bir ölçüm sonucu kaydettikten sonra, sonuçlarınızı WhatsApp, E-posta, Facebook ve diğer birçok ağ üzerinden paylaşabilirsiniz.

Ayarlarınızı, seçtiğiniz ürünler de dahil olmak üzere GrainSense cihazınıza yüklemek için bir telefona ve bir GrainSense kullanıcı lisansına ihtiyacınız vardır. Telefon / GrainSense kullanıcı lisansı olmadan sonuçlarınızı hiçbir yerde saklayamayacağınızı veya kalibrasyon ve güncellemelerimize anlık erişemeyeceğinizi lütfen unutmayın.

GrainSense cihazı, 2 yıllık teknik garantiyle birlikte gelir. GrainSense kalibrasyonları yıllık bazda güncel tutulur ve bu otomatik olarak GrainSense uygulamasından indirilebilir.

GrainSense kalibrasyonları, doğruluklarını korumak için farklı ülkelerden ve farklı hasat yıllarından alınan numunelerle yıldan yıla güncellenir. Kullanıcılar, GrainSense cihazılarını değişen yerel referanslara göre ayarlamak için GrainSense IBA aracını kullanmalıdır. Henüz GrainSense'i resmi olarak dağıtmadığımız ülkelerde sonuçlar değişebilir.

GrainSense cihazı, telefonunuza bluetooth aracılığıyla bağlanır. Telefonunuzda Bluetooth'un açık olduğunu kontrol edin ve GrainSense uygulaması “Connect to Analyzer” dan tuşa tekrar basın. İOS sürüm 9 veya üstüne sahip tüm iPhone / iPad'ler ve ayrıca Android 6.0 veya sonraki sürümler desteklenir. Android ve iOS cihazların, elektronik bileşenlerinde, Bluetooth bağlantısı gibi işlevselliği etkileyebilecek küçük farklılıklar olduğunu unutmayın. Daha fazla bilgi için lütfen yetkili servisiniz ile iletişime geçin.

GrainSense cihazının telefonla eşleştirildiğinden emin olun. Hem GrainSense cihazını hem de GrainSense uygulamasını kapattıktan sonra, yeniden açın. Uygulamada, "Cihaz" a gidin, "Cihaza Bağlan" seçeneğine tıklayın ve eşleştirmeyi bekleyin.

Kanola için numune miktarı yaklaşık 2 g'a (2,5ml GrainSenses kaşığı) karşılık gelmelidir. Numuen tepsisine numuneyi koyduktan sonra, GrainSense cihazını elinize alın ve tüm tohumlar üst üste binmeden tepsiden aşağı kayacak şekilde hareket etmelerini sağlayın. Tepsi yüzeyinin yaklaşık% 40'ı kaplanmalıdır. GrainSense kullanım kılavuzundaki ayrıntılı talimatları ve fotoğrafları kontrol edin.

Farklı marka piller farklı performans gösterebilirler. Bazı istisnai durumlarda, piller herhangi bir pil gösterge ışığı belirtisi olmadan çalışmayı durdurabilir. Her zaman yüksek drenaj için optimize edilmiş mümkün olan en iyi Alkalin pilleri (AA) satın almanızı öneririz (örn. Uzaktan kumandalı arabalar için).

Tüm pillerin dolu olduğundan, doğru şekilde takıldığından ve GrainSense cihazının arkasının düzgün şekilde takıldığından emin olun. Ekran açılana kadar güç düğmesini basılı tutmanız yeterlidir. Sorun devam ederse, lütfen yetkili servisiniz ile iletişime geçin.

GrainSense cihazınızı doğrudan bizden satın aldıysanız, lütfen yerel distribütörünüz veya support@grainsense.com ile iletişime geçin.

GrainSense cihazı, GrainSense uygulamasına bağlanır ve yalnızca uygulamada seçilen türleri gösterir. Cihaza başka ürün değişikliği yapmak için cihazınızın ve telefonun bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra uygulamada, "Cihaz" a gidin ve "Kalibrasyon seç" e tıklayın, GrainSense cihazına yüklemek istediğiniz ürünleri seçin.

TAHMİNİ AMORTİ SÜRESİ:

1 HASAT DÖNEMİ

Siz de sipariş vererek tasaruf etmeye şimdi başlayın.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×