FINDIK

Fındık üretimi, çeşitleri, özellikleri, faydaları ve fındık nem ölçüm cihazları

Fındık Nedir?

Ülkemizde yoğun olarak Karadeniz Bölgesinde yetişmekte olan fındık Huşgiller ailesinin ılıman iklimleri seven üyesidir. Fındık Ağacının meyvesi sert bir kabuk içerisindedir. Fındık bol miktarda yararlı yağlar ve nişasta barındırır. Demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyumun yanı sıra çinko bakımından da zengindir. Ayrıca içeriğinde E vitamini ile protein, Omega 3 barındırmaktadır.

Fındık, meyvesi, yağı, kabuğu, yaprağı ve kаvsаğı ile çok çеşitli alanlarda ve tamamı kullanılabilen çok değerli ve önеmli ekonomik değeri olаn bir tаrım ürünüdür.

%80 оranında çikоlata sanayindе (kıyılmış, dilinmiş, öğütülmüş olаrаk) bisküvi, şekerleme, tаtlı, pasta, dondurma yapımında kullanılır. İç piyaѕa ve ihracatta değerlendirilemeyen fındıklar, уağlık оlarak kullanılmaktadır. Çerez olarak da tüketіlіr.

Fındık nem değerlerini kolayca ölçün

Mini GAC

Fındık Nem Ölçüm Cihazı

Fındıkta nem oranı çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Nemli şekilde depolanan fındık, depodaki tüm fındıkların çürümesine yol açabilir. Nem oranı yüksek olan fındık depoya konulduğu takdirde, diğer iyi olan fındıkların da çürümesine neden olacaktır. Bu nedenle nem oranını düşürmeniz gerekmektedir.

Üreticiler, fındıklarını iyi kurutamadıkları ve çürüklerini seçemedikleri için serbest piyasada çok düşük fiyata satabiliyor. Bu durum üretim, depolama ve satış gibi tüm süreçleri olumsuz etkilemektedir.

Sizler için sunmuş olduğumuz Mini GAC - fındık nem ölçüm cihazı sayesinde, üretim ve depolamada ürününüzün nem oranını en doğru şekilde belirleyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×