BAYER Monsanto Ürünlerimizi Değerlendirdi

Bayer Monsanto; cihazlarımızı tercih etme sebeplerini, sağladığı katkıları ve teknik destek hizmetimizi değerlendirdi.

"ABP tarafından temin ettiğimiz GAC 2500 INTL, mini GAC plus, mini GAC 2500, Contador 2 ve Vario 2H cihazları firmamızın iş yükünü doğru ve hassas bir şekilde oldukça azaltmıştır.

Cihazlarımızın kalitesinin yanı sıra ABP Teknik servisimizin ilgisi, desteği ve hızlı dönüşleri de firmamızda memnuniyet sağlamıştır. "

Bayer (Monsanto) Hakkında

Bayer, 150 yılı aşkın geçmişi ile sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış dünya çapında bir inovasyon şirketidir. Yenilikçi ürünlerimizle çağımızın bazı önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunuyoruz.

Her şey iki kişi arasındaki dostluk, doğaya sonsuz bir merak ve iki mutfak fırınıyla başladı. İş insanı Friedrich Bayer ve boyacı Johann Friedrich Weskott bu fırınlarla deneyler yaparak, sonunda boya füksininin nasıl yapılacağını keşfettiler. 1 Ağustos 1863 tarihinde, Wuppertal-Barmen'de 19. yüzyılın devasa bir potansiyele sahip girişimlerinden birine imza atarak "Friedr. Bayer et. comp." firmasını kurdular.

1 Ağustos 1863 tarihinde boya satıcısı Friedrich Bayer ve usta boyacı Johann Friedrich Weskott "Friedr. Bayer et comp.,” ortaklığını kurdu ve şirket hızla büyüdü. 1881 yılında Bayer anonim şirkete dönüştüğünde, büyüme için gereken maddi dayanak oluştu.

2013 yılında Bayer, kuruluşunun 150. yılını dünya çapında kutladı. Şirket, dünyanın çeşitli yerlerine bir zeplin göndererek, Alman Başbakanı Angela Merkel ve ünlülerin katıldığı yıldönümü sergileri düzenledi. Bayer, 2014 yılında Algeta şirketinin satın alınmasıyla onkoloji bölümünü güçlendirdi. 2015 yılında MaterialScience alt grubu Covestro'nun yeni adıyla bağımsız bir şirkete dönüştü. Bayer, düzenleyici otoritelerin gerekli tüm onaylarını aldıktan sonra 7 Haziran 2018 tarihinde Monsanto'nun devralımını başarıyla tamamladı.

Neden Dickey John GAC 2500 INTL, mini gac plus ve mini gac 2500?

Firmamız Türkiye’ nin önde gelen tohum firmalarındandır. Tahıl ve tohum grubunda en önemli parametre Nem-hektolitre ve sıcaklıktır. Bu analiz sonuçlarının doğruluğu ekim aşamasından hasat zamanına kadar tüm aşamalarda önem arz etmektedir.

Firmamızda 12’ den fazla Dickey John marka 2500 INTL cihazımız ile birlikte 4 adet de 2100 AGRI cihazımız bulunmaktadır. Firma Kalite Sorumlusu Burçak Türker her hafta yapılan doğrulama sonuçlarında cihazlarımızın hassasiyetinden, hızlı olmasından ve doğruluğundan dolayı en sık kullandıkları cihazlar olduğunu bildirdi. Diğer firmalar ve diğer cihazlar ile kıyaslamalarında diğerlerinin bu cihaza göre ayarlama yaptığını da ayrıca ekledi.

Bunların yanı sıra saha üretim mühendislerinin kalite-kontrol için tercih ettikleri mini GAC plus ve mini GAC 2500 cihazlarımızda nem-hektolitre ve sıcaklık alanında firmamızda da kendini kanıtlamıştır.

Neden Pfeuffer Contador 2 (Tohum sayma cihazı) ?

Contador 2, meşhur tohum sayma cihazı Contador’ dan alınan pratik deneyimlerin ardından geliştirilmş yepyeni bir cihazdır. Kendini kanıtlamış işleme sahip besleme hazneleri, kısa besleme mesafesi ve yüksek sayım doğruluğu şimdi çok daha hızlı. Geleneksel Contador ile 1000 adet kolza tohumu ortalama 90 saniye’de sayılabilirken bu işlem Contador 2 ile sadece 12 saniyede tamamlanmaktadır.Firmamızda 4 adet Contador 2 cihazı bulunmaktadır.

Tohum sayma işlemi hem bin dane ağırlığı için hem de hassas ve adetli tohumlarda oldukça önemli bir işlemdir. Manuel yollarla çok zaman almakla birlikte kişiden kişiye göre hata payı artmaktadır. Çoğu tohumlarda maliyetler yüksek olup 1 adet bile çok maliyete neden olmaktadır. Onun yanı sıra ıslah çalışmalarında adede göre ARGE çalışmaları yapıldığı için yanlış yorumlamalara ve yanlış üretime neden olabilmektedir.

Firmamızda 4 adet tohum sayma cihazımız Contador 2 bbulunmaktadır. Yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlik için firma çalışanlarımız tekrar tekrar Contador 2’ yi tercih etmişlerdir. Yine bu cihazımızda tohum firmalarının ve özellikle Monsanto firmamızın çok elverişli kullandığı ve memnun kaldığı bir cihazdır.

Neden Vario 2H?

Numune bölücüler genellikle tır, kamyon veya vagonlar gibi her çeşit taşıma aracından numune almak için kullanılan RAKORAF ile birlikte kullanılır. Kombine uygulama için numune bölücü olarak 2H modeli kullanılmaktadır. RAKORAF’ ın alım noktası açılıp tahıl besleme hunisine düşer düşmez numune bölücü otomatik olarak çalışır. İstenilenden fazla numune otomatik olarak atılır. Değişken bölücüler farklı malzemelerin laboratuvarlarda çok hassas bölünmesi için kullanılabilir. “Riffle tip” (Oluklu tip) bölücü ve “Boerner bölücü” (Konik bölücü) ile karşılaştırıldığında ciddi iş gücü tasarrufu sağlar. Buna ek olarak, istenilen numune büyüklüğü kolay ve doğru bir şekilde elde edilebilir. Homojen numune bölme işlemi analizlerin doğruluğu için vazgeçilmez olmaktadır.

Firmamızda numune bölücümüz olan Pfeuffer marka VARIO 2H bulunmaktadır. Yine bu cihazımızda her ürün kabul aşamasında kullanılmaktadır. Hassasiyeti ve kolay kullanımından kaynaklı tercih edilmektedir. Şahit numune alımını da otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Bakım gerektirmeyen sağlam yapıya sahiptir.

Tüm bu cihazlarımızın firmamızın iş yükünü doğru ve hassas bir şekilde oldukça azaltmıştır. Fabrikamız analiz sonucunun olması gerektiği gibi ve gerçek değerlerde çıkması için bu cihazlarının bir üretim tesisinde ve kalite kontrol biriminde olması gerektiği kanısına sahiptir. Cihazlarımızın kalitesinin yanı sıra ABP Teknik servisimizin ilgisi ve hızlı dönüşleri de firmamızda memnuniyet sağlamıştır. Bundan sonraki süreçte hep birlikte çalışmak dileğimizle,

Başarılı üretimlere …

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×