GrainSense Mini Anket - Tarım Kredi Birlik

Tarım Kredi Birlik A.Ş. GrainSense cihazımızı tercih etme sebeplerini ve cihazın sağladığı katkıları mini anket sorularımızı cevaplandırarak değerlendirdi.

"Uzmanlarımızın telefon uygulaması üzerinden anında bize bilgi aktarabilmeleri, cihazın çok küçük olması, doğru ve hızlı sonuçlar vermesi satın alma kararı vermemizi sağladı."

İlk olarak Grainsense analiz analiz cihazının farklı şirketler tarafından sahada kullanıldığını gördük. Sonrasında ABP mühendislerinin demo çalışmaları, ABP broşürleri ve şirket web sitesi sayesinde detaylı bilgi edindik.

Hasattan önce bölgelerimizin tahıllarını haritalamamız gerekiyor. Bir önceki yılın haritasına dayanarak, bir sonraki yıl için verimi ve tahmini tahıl hasat miktarını kolayca hesaplayabiliyoruz. Hangi bölgenin daha verimli olacağına ve hangi bölgede ek iş yapmamız gerektiğine tahıl haritasına göre karar veriyoruz. Bu nedenle taşınabilir bir protein analiz cihazına ihtiyacımız vardı.

Tahıllarda yıllara ve bölgelere göre verimin hesaplanması çok önemlidir. Sahalarda düşük verim, çiftçiden veya topraktan olabilir. Bölge artık buğday, arpa, mısır ve kanola gibi birçok tohumun protein, glüten, nem ve yağ içeriklerine bakılarak kümeleniyor. Bu haritaya göre önümüzdeki yıl hububat ekim değişiklikleri yapılabilir.

Grainsense; cep telefonu uygulaması ile Bluetooth üzerinden bağlanabileceğimiz taşınabilir bir cihaz olması, sahada kullanım kolaylığı sağlaması ve hızlı analiz yapabilme özelliği olduğu için tercih edilmiştir.

Grainsense'in hafif ve taşınabilir bir cihaz olması ve hızlı analiz sonuçları günlük işlerimizdeki süreci kolaylaştırmıştır. Mobil uygulama üzerinden kullanım özelliğinden dolayı veri paylaşımımız hızlanmıştır.

Her çiftçinin tüm tarlalarına gidip ölçümler yapabiliyoruz. Her tarla için anlık kararlar alıp çiftçilerimizi anlık bilgilendirebiliyoruz. Telefon uygulaması sayesinde Whatsapp üzerinden besin içeriği ile ilgili bilgileri anlık olarak paylaşabiliyoruz.

GrainSense cihazımızla ilgili detaylı bilgi almak için satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×