Neden Tekstür Ölçüyoruz?

Hepimiz hissedebiliriz; nasıl ölçeceğinizi size gösterelim!

Tekstür, ürünü işlemeyi, alışkanlıkları, raf ömrünü ve ürünlerin tüketici tarafından kabulünü etkilemesi bakımından önemli bir niteliktir.

Tekstür analizi, fiziksel özelliklerini ölçmek için gıda, kozmetik, ilaç, yapıştırıcı ve diğer tüketici ürünlerinin mekanik olarak test edilmesidir.

Uyarlanabilirliği nedeniyle, tekstür analizi, bir malzemenin davranış şekli, kırılması, akışı, yapışması, bükülmesi vb. ile ilgili belirli veya bir dizi özelliği ölçmek için birçok endüstride yaygın hale gelmiştir.

Büyük üreticiler, hem yeni ürün geliştirmede hem de üretimin tüm aşamalarında kalite kontrolün bir parçası olarak tekstür analizi tekniklerini rutin olarak uygular ve hammaddeleri veya yardımcı maddeleri, yarı mamulleri, ambalajları ve bitmiş ürünleri analiz etmek için çok çeşitli ölçümler gerçekleştirir.

Tekstür analizi; hammaddenin veya eksipiyan kalitesinin etkilerini, formülasyon veya işleme değişkenlerinin nihai ürün kabul edilebilirliği üzerindeki etkilerini belirlemek için uygun maliyetli bir yöntemdir. Bu, gıdanın 'ağız hissi' özelliklerini, kremlerin akış özelliklerini, macunlar, bir ürünün kırılması, bükülmesi veya yapıştırıcıların yapışkanlığı gibi çeşitli ve çok yönlü analizleri kapsamaktadır.

Depolama veya nakliye sırasında sorunlu tekstürel sorunların meydana geldiği durumlarda, tekstür analizi faydalı bir değerlendirme sağlayabilir. Ayrıca, rakip ürünlerle karşılaştırmanın etkili bir yolu olduğunu veya pazarınızda teknik bir proaktif duruş sergilemek için iddiaların doğrulanmasının gerekli olduğunu kanıtlayabilir.

Tekstür Analiz Cihazı, üretimde gelecekte karşılaştırma yapmak için 'altın standart' ürününüzün tekstürünü veya genel fiziksel özelliklerini ölçmeniz gerektiğinde kesinlikle vazgeçilmez bir araç olduğunu kanıtlayacaktır.

Tekstür Analiz Cihazı, tutarlı tekstürel kaliteyi korumanın anahtarıdır!

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×