Tekstür Analiz Cihazının Kullanıldığı Yeni Fiziksel Test Yöntemleri ve Örnekleri

Prob ve donanım yelpazemiz, numuneleri tutmak/desteklemek ve test etmek için daha önce geleneksel tekstür analizi test yöntemlerinde mevcut olmaması, yeni yöntemlere ihtiyaç duyulması nedeniyle geliştirilmiştir. Örneğin, bir tüketicinin bir ürünü kullanırken tipik olarak gerçekleştirdiği bir eylemi taklit etmeniz gerekiyorsa, test sırasında size bunu taklit etme yeteneği veren bir armatür tasarlamamız gerekmektedir. Tipik örnekler, bir tüketicinin ekmek tazeliğini veya saç tarama gücünü değerlendirirken gerçekleştirdiği eylemi taklit eder. Bu ölçümler, ekmeği sıktığımızda hissettiğimiz fiziksel kuvvetin karşılığını içerir veya farklı saç ürünlerinin saçın taranabilirliği üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesine olanak tanır.

Bir içecek veya yiyecek kutusunu açma kuvvetinin ölçülmesi, bir müşterinin içeriğe erişmeye çalışırken yaşayacağı kolaylığı değerlendirmek için kuvvet ölçümünün gerekli olduğu başka bir örnektir. Açılması çok kolay (bir şeyin yanlışlıkla açılması riski vardır) ile açılması çok zor (müşteri sadakatini ve tekrar satın almayı etkileyecek) arasında yer alan arzu edilen bir güç vardır. Bu nedenle bu kuvvetler, tutarlı ürün kalitesini ölçmek ve kontrol etmek için gereklidir.

Bir kepçe dondurmayı bir külahın içine itme eylemini taklit etmek için aşağıda gösterilen yöntemi geliştirdik ve bir top dondurma oluştururken uygulanan kuvveti ölçmek için Dondurma Kaşıklama Donanımı (Ice Cream Scoop Rig)’mız var. Bazen ölçümü basit tutmanız ve bir tüketici öznel bir değerlendirme yaptığında gerçek hayatta gerçekleştirilen eylemi yeniden oluşturmaya çalışmanız yeterlidir.

Parçalanma, sürtünme, aşınma, ölçeklenebilirlik, taranabilirlik, toz akışı analizi vb. ölçmek için bir TA.XTplus Tekstür Analiz Cihazı kullanarak daha fazla sıra dışı fiziksel özellik testlerinin nasıl gerçekleştirileceğini görmek için bu videoyu izleyin ve tipik fiziksel özellik testlerini çalışırken görün.

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×