Tekstür Analizi Her Yerde:
The Bread 'V' Squeeze Rig

BREAD V SQUEEZE RIG (A/BSR†), hem paketlenmiş hem de paketlenmemiş somunların yumuşaklığının ve yaylanabilirliğinin test edilmesini sağlayarak tazelik konusunda iyi bir gösterge sağlar. (†Bu ek, Topluluk Tescilli Tasarımdır.)

Bir somunun yumuşaklığını test etmenin yaygın bir yolu, parmaklar arasında tutarak sıkmak ve elle bir "V" şekli oluşturmaktır. Donanım bu süreci taklit eder ve bu şekilde ekmeğin tazeliği ve çekiciliğinin tekrarlanabilir, bilimsel analizine izin verir.

Donanım; paketlenmiş veya paketlenmemiş bir somun üzerine indirilen 'V' şeklinde oval 'parmaklardan' oluşur ve ekmeği sıkıştırmak için gereken kuvvet ölçülür.

Son test hesaplamaları daha sonra tazeliğin bir göstergesi olarak kullanılır - kuvvet ne kadar düşük ve yaylılık değeri ne kadar yüksek olursa, somun o kadar taze olur.

Bu tahribatsız test, numune hazırlama gerektirmediği ve ambalaj içinde analiz edilebildiği için basitlik ve hız sunar.

Bu, bir somunda ne kadar yaylanma olduğunu değerlendirmek için nihai test yöntemidir. TA.XTplus tekstür analiz cihazı ile birlikte kullanılan Bread V Squeeze, üreticilerin hem paketlenmiş hem de paketlenmemiş somunların yumuşaklığını ve yaylılığını test etmelerini sağlayarak ürünlerinin günümüzün zorlu tüketici taleplerini karşılamasını sağlar.

Faydalar: Hızlı ve taklitçi bir test sağlayarak veri analizini basitleştirir.

Sınırlamalar: Standart donanımın boyutları 'standart' ekmek somun boyutları için geçerlidir.

Paketlenmiş iki somunun tazelik karşılaştırması

Mükemmel somunu ararken, alışveriş yapanların gündeminde tazelik bir numaradır. Bu genellikle bitmiş ekmeğin ne kadar yumuşak ve esnek olduğuyla doğrudan ilişkilidir. Bir somunun yumuşaklığını test etmenin en yaygın yollarından biri, onu başparmak ve diğer parmaklar arasında sıkmak ve elle bir "V" şekli oluşturmaktır. Bread V Squeeze, bu süreci taklit eder ve üreticilerin ekmeklerinin tazeliği ve çekiciliği hakkında tekrarlanabilir, bilimsel analizler yapmalarını sağlar.

Küresel bir unlu mamül malzemeleri üreticisi olan Zeelandia, unlu mamullerin kabukluluğunu belirlemek için heyecan verici yeni bir test yöntemine öncülük etti. Tekstür analiz cihazı ekmek 'V' sıkma testini eşzamanlı akustik ölçümlerle birleştiren Zeelandia, kabuk kırılmasının ayrıntılı objektif analizini elde ederek şirketin dinamik ve büyüyen fırıncılık piyasasına yanıt veren yüksek performanslı bileşenler geliştirmesini sağladı.

 

TA.XTplus tekstür analiz cihazı için numunelerinize ve özel ölçümüne, özel olarak tasarlanmış problar veya donanımlar tasarlayabilir ve üretebiliriz.

Ölçümünüz gerçekleştirildikten sonra, grafik yorumlamadaki uzmanlığımız benzersizdir. Numunenizin test edilmesi için sadece en uygun ve doğru yöntemi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda eğrinizden istenen parametreleri elde eden analiz prosedürleri hazırlayabilir ve bunları gereksinimlerinize göre tasarlanmış bir elektronik tabloya veya rapora dönüştürebiliriz.

Tekstürün nasıl ölçüleceği hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizdeki Stable Micro Systems bölümünü ziyaret edin veya bize ulaşın.

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×