KPM Analytics Tam Buğday Unu ve Hamur Analizi İçin İlk Alveograf’ı Duyurdu

KPM, Sektörde Bir İlki Gerçekleştirerek Alveolab® Fonksiyonel ve Reolojik Analiz Cihazı’nın yeni versiyonunu piyasaya sürdü.

KPM Analytics bugün unlu mamuller, sertifikalı tohum üreticileri, değirmenler ve depolama tesislerinin kullandığı CHOPIN Technologies Alveolab® fonksiyonel ve reolojik hamur analizörünün yeni bir versiyonunu duyurdu.

Yeni Alveolab®, kepekli hamurlarda direnç, uzaya bilirlik, enerji ve elastikiyet dahil tüm reolojik özellikleri analiz edebilen ilk Alveograph cihazıdır:

Ekmek ve unlu mamül atıştırmalık üreticileri, daha sağlıklı ürünlere yönelik artan tüketici talebini karşılamak için tam buğday unlarının kullanımını artırıyor. Tam buğday ve diğer buğday unlarını içeren formülasyonlar, ürün kalitesini olumsuz etkileyebilecek çeşitli ebatlarda kepek içerir. Fırıncılar, tahmin yürütme ve tekrarlanan pişirme denemelerini kullanmak yerine, hamurlarını anlamak için Alveolab®'ı kullanabilir ve böylece gelen tam buğday unlarının kalitesini değerlendirmelerine, yeni tarifleri hızla test etmelerine ve tutarlı marka ürünleri sağlamak için süreçleri hızla ayarlamalarına olanak tanır.

KPM Analitik ürün grubu CHOPIN Technologies Genel Müdürü Lionel Bernard, “Bu yenilikten önce, endüstri standartlarına göre ölçümler yapmak için hamura hava kabarcığı üfleyen geleneksel Alveograflar tam buğday hamurlarıyla çalışmıyordu” dedi. "Bunun nedeni, kepek parçacıklarının protein ağını kırma eğiliminde olması ve böylece kabarcık oluşumunu önlemesidir. Uzun bir araştırma döneminden sonra uzmanlarımız, Alveolab®'ın eskiden imkânsız olanı yapmasını sağlayan yeni protokolleri mükemmelleştirdi” dedi.

Tam buğday hamurları için benzersiz yeteneklere sahip olmanın yanı sıra, yeni Alveolab®, gelişmiş kullanıcı deneyimi için donanım ve yazılımda yükseltmeler içerir. Ayrıca, artık verileri kullanıcıların LIMS'lerine (laboratuvar bilgi yönetim sistemleri) aktarabilir ve kullanıcıların sonuçları diğer sistemlerden gelen verilerle entegre etmesine olanak tanır.

Yeni Alveolab® cihazının kullanımı kolaydır ve çok az eğitim gerektirir. Kendi soğutma sistemi, otomatik su enjeksiyonu ve hamur parçacıklarının otomatik konumlandırılması, sıkıştırılması ve şişirilmesi ile kendinden kontrollüdür.

Mevcut Alveolab® modellerinizi yükseltme olasılığı ile ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Ürünler

AlveoLab

Buğday ve Un Enerji Ölçüm Cihazı

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×