Süt ve Süt Ürünlerinde Aflatoksin M1 Testi

NEOGEN, küresel süt endüstrisi için kansere neden olduğu bilinen bir toksin olan aflatoksin M 1'i tespit etmek için daha hızlı ve daha kolay bir test yöntemi sunuyor: Reveal®Q+ for Aflatoxin M1

NEOGEN'in Aflatoxin M1 için yeni Reveal®Q+ ürünü , süt numunelerindeki toksinin trilyonda (ppt) 150 parçası kadar azını dakikalar içinde tespit edebilir. Yeni test, test şeritlerinin zamanlamasını, sıcaklığını ve okumasını kontrol eden NEOGEN'in Raptor® Entegre Analiz Platformu ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Test yapanların basitçe örnek eklemesine olanak tanır.

John Adent, "Aflatoksin M1'i Raptor sistemimizle tespit etmeye yönelik testimizi eklememiz, süt ürünleri işleyenler için test sürecini basitleştiriyor, çünkü artık patentli Raptor sistemimizi bu toksini ve süt antibiyotiklerini aynı anda test etmek için kullanabiliyorlar," dedi. NEOGEN'in başkanı ve CEO'su. "Artık, süt ürünleri işleyenler, aflatoksin M1, beta-laktamlar ve tetrasiklinler de dahil olmak üzere bilinen endişe verici süt antibiyotik sınıflarının varlığı için bir numuneyi aynı anda test edebilirler . Süt örneklerini test etmek hiç de kolay olmuyor.”

Aflatoksin M1, süt sığırlarının rumeninde üretilen aflatoksin B 1'in kanserojen bir metabolitidir . Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya dahil olmak üzere birçok ülke, aflatoksin M1 için 500 ppt'lik bir düzenleyici sınıra sahiptir . Yeni test, sütteki aflatoksin M1'i 150 ila 600 ppt aralığında tespit edebiliyor .

Aflatoxin M1 için Reveal Q+ , beta-laktamlar (örn., amoksisilin, ampisilin ve penisilin) ​​ve tetrasiklinler için testler dahil NEOGEN'in BetaStar ® antibiyotik testleriyle aynı inkübasyon sıcaklığını ve süresini kullanır. Raptor platformu, bağımsız ve aynı anda en fazla üç süt örneğini otomatik olarak inkübe eder ve analiz eder. Sistem ayrıca ek operatör girişi olmadan sonuçları işleyerek ve analiz ederek test verilerinin bütünlüğünü ve tutarlılığını korur.

NEOGEN, gıda kaynaklı bakteriler, mikotoksinler, süt ürünleri antibiyotikleri, gıda alerjenleri ve diğer endişeler için en kapsamlı gıda güvenliği tanı test ürünleri yelpazesini sunar . Eksiksiz mikotoksin test kitleri serisi, aflatoksin, deoksinivalenol (DON), fumonisin, okratoksin, T-2/HT-2 ve zearalenonu tespit eder.

ABP Gıda olarak; toprağa giren tohumun kalitesinden zincir boyunca tam işlenmiş gıda ürünlerinin güvenliğine kadar gıda ve tarım ürünlerinin güvenliği ile ilgili kusursuz çözümler sağlayan Neogen ürünlerini sizlere sunmaktayız.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

× WHATSAPP HATTI