Tohum Islahı

Malt Üretimi, Değirmencilik, Tohum & Tahıl Sektörü kullanımı için geliştirilmiştir.

Tohum Islahı

Cgrain, sertifikalı tohum yetiştiricilerine iki cihaz sunar: Cgrain Value™ ve Seedscanner. Her ikisi de, yetiştiricinin değerli numuneleri için yararlı olan, tahribatsız bir analiz ilkesi olan tek taneli analiz sistemini kullanır.

Cgrain Value™ analitik bir cihazdır ve küçük numuneler ile birlikte bile kullanılabilir. Bu nedenle, özellikle üreme sürecinin erken aşamalarında kullanışlıdır.

Seedscanner ise daha büyük numuneler için tasarlanmış bir laboratuvar robotudur. Orijinal olarak "Diğer tohumların sayıya göre belirlenmesi" ISTA uygulaması için geliştirilmiş olup, tipik olarak 500 gram veya 1 kg'lık numuneleri işler. 

Tahıl incelemesine ek olarak, Seedscanner numuneyi iki fraksiyona ayırır. Daha küçük fraksiyon, %5 – 10, daha büyük fraksiyonda doğru tohumu bırakan şüpheli tohumları içerir. Şüpheli tohumlar daha sonra manuel inceleme veya cihaz tarafından çekilen görüntülerin analizi yoluyla yeniden analiz edilir. 1 kg tohumun, yani > 20.000 tanenin denetlenmesi gibi uzun ve zahmetli bir görev nedeniyle, Seedscanner laboratuvarın iş gücüdür ve yaralanmaları ve boyun ve omuzlardaki stresi en aza indirerek laboratuvar personeliniz için yorucu işlerden tasarruf sağlar.

Yabancı tohum uygulamamız hakkında daha fazla bilgi edinin >

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

× WHATSAPP HATTI