Tekstür Analiz Cihazı Ne İşe Yarar?

Tekstür Analiz Cihazı Ne İçin Kullanılır?

Tekstür Analiz Cihazları, seçilen proba/fikstüre bağlı olarak sıkıştırma, uzatma, kesme, ekstrüzyon, bükme ve kesme testlerini gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bunu yaparken, bir Tekstür Analiz Cihazı kırılabilirlik, çiğnenebilirlik, yapışkanlık, tutarlılık, ısırma kuvveti ve yaylanma gibi özellikleri ölçebilir.

Tekstür Analiz Cihazı sıkıştırma, uzatma, kesme, ekstrüzyon, bükme, kesme testleri yapar; gıdanın fiziksel kalitesini ve özelliklerini ölçer.

Tekstür Analiz Cihazı, bir numuneyi sıkıştırmak veya germek için yukarı veya aşağı yönde hareket eden bir doku ölçüm sistemidir.

Hareketli kol bir yük hücresi ile donatılmıştır ve numunenin kendisine uygulanan deformasyona karşı kuvvet tepkisini kaydeder. Kuvvet, Mesafe ve Zaman verileri toplanır ve genellikle analiz edildiğinde numunenin dokusunu gösteren bir grafik üzerinde bir eğri olarak sunulur.

Tekstür Analiz Cihazları, takılabilen çok çeşitli prob ve fikstürleri (gıda yapısını test etmek için cihazlar) barındırabilme yetenekleriyle, operatörlere katı ve yarı katı sistemlerin her türlü fiziksel/dokusal özelliklerini ölçmek için nihai kontrol ve test esnekliği sağlar.

Tekstür Analiz Cihazı, yeni bir tekniğin veya formülasyona belirli bir bileşenin eklenmesinin bir sonucu olarak gıdanın 'daha çıtır, sıkı, yapışkan vb.' olup olmadığına ilişkin nihai objektif ölçümün kaynağıdır.

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×