Tekstür Analiz Cihazı Nerede Kullanılır?

Tekstür Analiz Cihazı Nerede Kullanılır?

Çoğu zaman, tekstür analizi pratik ve açık bir şekilde uygulanır. Temel özellikler, duyusal veya tüketici araştırmalarıyla belirlenir ve testler, araçsal yollarla koşulların kopyalanmasıyla gerçekleştirilir.

Tekstür ölçümleri aşağıdakiler için kullanılabilir:

a) Araştırma ve Geliştirme: Mikro ve makro yapıları anlamaya yönelik uzun süreli çalışmalarda veya yeni içeriklerin veya benzersiz ürünlerin geliştirilmesinde.

b) Yeni Ürün Geliştirme: Temel nitelikleri kıyaslamak için daha hızlı hareket eden ve daha kısa vadeli araştırmalarda. Tekstür Analiz Cihazı, belirli tüketici pazarları göz önünde bulundurularak ürünlerin geliştirilmesine ve formülasyon ve raf ömrü değişikliklerinin etkisinin izlenmesine yardımcı olacaktır.

c) Süreç Geliştirme: Tekstür Analiz Cihazı, ürün sürecindeki temel aşamaların anlaşılmasını sağlamak için mühendislik yaklaşımında kullanılacaktır. Bu aşamaların etkileri ve ürün kalitesini en üst düzeye çıkarmak için nasıl manipüle edilebilecekleri gözlemlenecektir. Bu ortamların her birinden bir teknoloji uzmanı öğrenecek ve bilgiyi fabrika seviyesindeki pratik uygulamasına aktaracaktır.

Fabrika tabanlı doku ölçümleri basit, tekrarlanabilir ve güvenilir olmalıdır. Tekstür Analiz Cihazı üzerindeki fabrika ölçümleri, ürün israfını, üretim hattının çalışmama süresini ve ürün uygunsuzluğundan kaynaklanan tüketici memnuniyetini azaltma açısından gerçek faydalar sağlayacaktır.

Gerçek kalite kontrolü, üretilen ürünleri istenen kalite standartlarına göre ölçmek ve kabul edilebilir tolerans seviyelerinin ötesine sapmaları durumunda formülasyon veya işleme koşullarını nasıl değiştirebileceğinizi anlamak için Tekstür Analiz Cihazını kullanma yeteneğinden gelir.

Bir ürünün dokusu, tüketici için kritik bir husustur - bir şeyin nasıl hissettirdiğini beğenmezlerse, onu tekrar satın almazlar. Bir bileşenin veya içeriğin optimum fiziksel özellikleri yanlışsa, optimum işleme verimliliğini koruyamazsınız ve bu nedenle daha yüksek ürün israfı ve arıza süresi yaşarsınız.

En kötü durum senaryosu – süpermarketlere istediklerini ve tutarlı bir şekilde veremezseniz, basitçe yeni bir tedarikçiye geçeceklerdir.

BİZE ULAŞIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için ABP satış mühendislerimize danışabilirsiniz.

TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

×