Evcil Hayvan Maması Üretimi

Evcil hayvan yemi sektörü, sıkı proses kontrolünü karlı yem üretimi için bir gereklilik haline getiren çeşitli değişkenlere sahiptir.

Güvenilir evcil hayvan maması analizi, modern sektörün önemli bir yönüdür, her ürün için etiketli özellikleri karşılama gerekliliğidir. Besin etiketi, evcil hayvan mamasının analizine dayanmaktadır. Bu gereksinimin karşılanması, yem değirmeni başına birçok farklı rasyon ürünün üretilmesi ve bazı evcil hayvan maması fabrikalarının 150'den fazla farklı ürün üretmesiyle karmaşık bir hal almaktadır.

Modern evcil hayvan maması üretiminin ikinci önemli yönü, gelen hammaddelerin çeşitliliği ve yüksek maliyetidir. Bu nispeten pahalı hammaddeler, sevkiyattan sevkiyata ve çeşitli içerikler değişiklikleri sebebiyle beslenme kalitesinde önemli farklılıklar gösterebilir.

Yakın kızılötesi (NIR) teknolojisi, nem, protein, yağ, lif, kül, amino asitler ve daha fazlası gibi özellikleri analiz etmenin bir yolu olarak gıda, yem ve tarım endüstrilerinde 50 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.

NIR analizleri son derece hızlı olmakla birlikte kullanılan numuneye zarar vermeden en az maliyetle numune hazırlığı gibi zaman alan işlemlere gerek duymadan analiz imkanı sunmaktadır. NIR teknolojisi ile Tahıl, Un, Yem, Gıda, Yağ, Mama, Süt ve Süt ürünleri, Zeytin, Zeytinyağı gibi bir çok sektöre hitap ederek katı ve sıvı numuneleri analiz edebildiğinden dolayı çok yönlüdür. Yerini aldığı kimyasal yöntemlere göre çok yakın analiz sonuçları gözlemlenmektedir. Hassasiyeti ve tekrarlanabilirliğinin yüksek olmasından kaynaklı olarak günümüzde bir çok sektör sarf malzeme fiyatlarının artışından dolayı NIR teknolojisine geçiş yapmıştır.

NIR, evcil hayvan maması endüstrisinde kullanılan önemli bir kalite kontrol cihazıdır. Gelen hammaddelerin doğru ve en yakın sonucu veren analizi, en düşük maliyetli formülasyon sistemleri için güvenilir bir bilgi sağlar. Gelen hammaddelerin, süreç içi ara ürünlerin ve nihai ürünlerin analizi, ürün kalitesinin sağlanmasına ve yeniden çalışmayı en aza indirmeye yardımcı olur. Son olarak, NIR cihazları kuru, nihai evcil hayvan mamalarını nem, protein, yağ ve kül açısından doğru bir şekilde analiz ederek etiketli spesifikasyonlara uygunluğunu sağlar. Zamanında, doğru analitik veriler, evcil hayvan yemi fabrikası müdürüne süreci optimize etmek ve kârı en üst düzeye çıkarmak için gereken girdileri sağlayacaktır.

TEKLİF FORMU

Adınız ve Soyadınız*
Şirket Adı / Ünvanı
Telefon*
E-posta
Şehir*
Ürün / Hizmet*
Mesajınız
TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

× WHATSAPP HATTI