Evcil Hayvan Maması Üretimi

Evcil hayvan yemi endüstrisi, sıkı proses kontrolünü karlı yem üretimi için bir gereklilik haline getiren çeşitli özelliklere sahiptir.

Evcil hayvan yemi analizi, modern evcil hayvan yemi üretiminin önemli bir yönü, her ürün için etiketli özellikleri karşılama gerekliliğidir. Besin etiketi, evcil hayvan mamasının yaklaşık analizine dayanmaktadır. Bu gereksinimin karşılanması, yem değirmeni başına birçok farklı tarif ve ürünün üretilmesi ve bazı evcil hayvan yemi fabrikalarının 150'den fazla farklı ürün üretmesiyle karmaşık bir hal alıyor.

Modern evcil hayvan yemi üretiminin ikinci önemli yönü, gelen bileşenlerin çeşitliliği ve yüksek maliyetidir. Bu nispeten pahalı ham bileşenler, partiden partiye ve çeşitli içerikler arasında beslenme kalitesinde önemli farklılıklar gösterebilir.

Yakın kızılötesi (NIR) teknolojisi, nem, protein, yağ, lif, kül, amino asitler ve daha fazlası gibi özellikleri analiz etmenin bir yolu olarak gıda, yem ve tarım endüstrilerinde 50 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. NIR testi hızlıdır (saniyeler içinde analiz), doğru, güvenlidir, genellikle tahribatsızdır ve reaktif içermeyen minimum numune hazırlığı gerektirir. NIR son derece esnektir ve katıların, sıvıların, yağların, bulamaçların ve süspansiyonların analizi için yapılandırılabilir. Doğruluk genellikle yerini aldığı ıslak kimyasal yöntemlere eşdeğerdir. Hassasiyeti neredeyse her zaman daha iyidir.

NIR, evcil hayvan yemi endüstrisinde kullanılan önemli bir kalite kontrol aracıdır. Gelen ham bileşenlerin doğru ve en yakın sonucu veren analizi, en düşük maliyetli formülasyon sistemleri için güvenilir bir girdi sağlar. Gelen hammaddelerin, süreç içi ara ürünlerin ve nihai ürünlerin analizi, ürün kalitesinin sağlanmasına ve yeniden çalışmayı en aza indirmeye yardımcı olabilir. Son olarak, NIR cihazları kuru, nihai evcil hayvan mamalarını nem, protein, yağ ve kül açısından doğru bir şekilde analiz ederek etiketli spesifikasyonlara uygunluğunu sağlar. Zamanında, doğru analitik veriler, evcil hayvan yemi fabrikası müdürüne süreci optimize etmek ve kârı en üst düzeye çıkarmak için gereken girdileri sağlayacaktır.

TEKLİF FORMU

Adınız ve Soyadınız*
Şirket Adı / Ünvanı
Telefon*
E-posta
Şehir*
Ürün / Hizmet*
Mesajınız
TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

× WHATSAPP HATTI