Tütün İşleme

Tütünün ekimi, üretimi ve işlenmesi, tutarlılığın ve kalitenin çok önemli olduğu, emek ve kaynak yoğunluğu olağanüstü bir süreçtir.

Geleneksel olarak çiftçilere, sözleşmeli yetiştirme ve kalite parametrelerine göre belirli bir nem içeriğinde yaprakların ağırlığı başına ödeme yapılır. Tutarlı hasat ve kurutma, kaliteli ürün ve ham yapraklardan maksimum kazanç sağlar.

İşlemcide, çiftçilere ödeme yapmak ve yaprağı ayırmak ve kümelemek için gelen tütün yaprağı nem, toplam şeker, indirgen şeker, nikotin, nitratlar ve daha fazlası için analiz edilebilir. Gelen ürünün kalitesinin izlenmesi, tütün işleyicisine malzemelerin kullanımını ve işleme parametrelerini optimize etmeye yardımcı olan önemli bilgiler verir.

İşlem içi ve bitmiş tütün, nem, toplam şeker, indirgen şeker, nikotin, mentol, tatlandırıcı ve diğer birçok özellik açısından analiz edilebilir. Bu bilgiler, nihai ürünün tutarlı olmasını ve etiketli ve düzenleyici yönergeleri karşılamasını sağlamak için süreç kontrolü için girdi olarak kullanılabilir. Zamanında bilgi ve süreci hızlı bir şekilde ayarlama yeteneği, tütün işleyicileri için büyük tasarruflar ve üretimin daha az reddedilmesi veya yeniden işlenmesi anlamına gelebilir.

Yakın kızılötesi (NIR) analizi, gelen tütün yaprağını, işlem sırasındaki ürünü ve nihai ürünü analiz etmek için tütün endüstrisinde uzun süredir kullanılmaktadır. Hat üstü NIR analizörleri, 30 saniyede sürecin herhangi bir aşamasında doğru nem, toplam şeker, indirgen şeker, nikotin, mentol, aroma ve diğer birçok özelliği sağlayabilir. Bu bilgiler daha verimli üretime, daha tutarlı ürünlere ve daha yüksek karlara yol açacaktır.

TEKLİF FORMU

Adınız ve Soyadınız*
Şirket Adı / Ünvanı
Telefon*
E-posta
Şehir*
Ürün / Hizmet*
Mesajınız
TOP
×

ABP WhatsApp Hattı'na hoşgeldiniz...

Bizimle iletişime geçebilir, ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz...

× WHATSAPP HATTI